Хрещення 2018: коли набирати воду

Після Нового року та Різдва на Русі відзначають свято «занурення у воду». В чому суть цієї традиції? Як проводиться служба в церкві, обов’язково купатися в ополонці, коли набирати воду і що варто знати про властивості? Зустріти Хрещення 2018 з потрібними знаннями допоможуть невеликий екскурс в історію християнства, поради священнослужителів і думка лікарів.

Хрещення 2018: коли набирати воду

ЗМІСТ
 • Біля витоків православного обряду
 • Хрещення 2018: коли відзначати і що варто знати?
 • Коли набирати воду і що з нею робити?
 • Де скупатися в ополонці в Москві і Підмосков’ї на Хрещення?

Біля витоків православного обряду

Хрещення 2018: коли набирати воду

У народі Хрещення Господнє називають Богоявленням, оскільки йдеться про обряд, який зробив Іоанн Предтеча над самим Ісусом Христом. Біблійна легенда свідчить, що по завершенні таїнства в люди побачили святий дух в образі голуба і почули божий глас, який назвав Сина Божого коханим і обдарував благоволінням.

З цього дня Ісус почав земну місію, а у людей додався ще одне свято, назва якого означає «Занурення у водну стихію». Православні свято вірять, що щорічно з настанням часу проведення таїнства Хрещенська вода набуває чудодійні властивості:

 • допомагає позбутися від скверни;
 • виганяє злих духів і змиває гріхи;
 • сприяє моральному очищенню;
 • зцілює хвороби і знімає пристріт.

Медики вчені не спростовують ці тези, але закликають наслідувати споконвічним правилами: не перебувати дуже довго в воді, не пити спиртне перед купанням і ретельно розтиратися після обмивання.

Хрещення 2018: коли відзначати і що варто знати?

Хрещення 2018: коли набирати воду

Читайте також:  Що пити на Новий рік 2019 Земляний Свині

В сучасному церковному календарі свято, присвячене хрещенню Христа, припадає на 19 січня. Ця дата є фіксованою. У 2018 році вона випадає на п’ятницю. Незважаючи на офіційний статус свята, вихідний у цей день не передбачено.

Заходів, приурочених Хрещення, передують Святки. У цей період прийнято гадати, влаштовувати народні гуляння і вирубувати в завмерлих водоймах ополонці (майны або купелі) з обрисами хреста. Сучасний ритуал відбувається в такій послідовності:

 • У храмах проводиться молебень, який завершується хресним ходом.
 • Після служби в церкві, один з її служителів занурюють у купіль хрест, і читає молитву, освячуючи воду.
 • Парафіянам слід зануритися в свердловину з головою, імітуючи обряд хрещення.
 • Купання в ополонці передує триразове вимовляння початкових слів молитви: «В ім’я отця, сина і святого духа».
 • Хрещення вшановують не лише православні в Росії. Свято поширений в Македонії (Водиці), Болгарії (Йорданов ден) та інших країнах.

  Коли набирати воду і що з нею робити?

  Хрещення 2018: коли набирати воду

  Водохресною називають будь-яку воду, навіть з-під крана. Однак основна умова її святості не сама рідина, а віра в Господа. Наповнена з чистим серцем ємність виставляється на відкрите повітря в період з вечора 18 і до півдня 19 січня. Краще освятити воду в церкві. Тоді її цілющі властивості збережуться протягом тижня.

  Вибір посудини для хрещенської води не має значення. Виняток становлять пляшки з-під спиртного і брудний посуд. Таке ставлення до ритуалу вважається великим гріхом. Цілющі властивості великої агисамы (грецька назва святої води) досить різноманітні: від виведення шлаків з організму і підвищення тонусу до лікування всіляких недуг – офтальмологічних, шкірних, душевних і т. д.

  Де скупатися в ополонці в Москві і Підмосков’ї на Хрещення?

  Райони МосквиМісця для Водохресних купаньГоловна ополонку столиціМале Бездонне озеро в Срібному боруЦентральний районКанал їм. Москви Андріївської, Химкинское водосховище, Новоспаський і Катерининський ставкиПівнічно-східний і східний округуТерлецкие ставки, озеро Біле, Святе озеро в КосиноПівденно-схід і південь МосквиШибаевский, Новокузьминский, Новолюблинский, Царицынский, Борисовський ставки, а також Нагатінський затонЗахідна частина містаМещерський ставок, Строгинская заплава, Чорне і Шкільне озера
  Читайте також:  Новий BMW 8-series 2019 року | фото, опис, характеристики

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021