Великий піст в 2018 році. Що можна їсти, календар харчування

Так коли ж починається Великий піст і яка його тривалість? У першу чергу варто відзначити, що початок посту в православній та католицькій вірі припадає на різні дати (це пов’язано з тим, що православна і католицька церкви використовують різні системи обчислення часу).

Великий піст в 2018 році. Що можна їсти, календар харчування

ЗМІСТ
 • У чому полягає суть цієї події?
 • Календар харчування по днях
 • Можна одружуватися у Великий піст?

Тривалість Великого посту в 2018 році:

 • У православних – початок 19 лютого, а закінчення на 7 квітня.
 • У католиків – початок 11 лютого, закінчення 1 квітня.
 • На наступний день після закінчення посту традиційно настає свято Великодня (найголовніша подія в житті церкви).

  У чому полягає суть цієї події?

  Великий піст в 2018 році. Що можна їсти, календар харчування

  Історичною передумовою Великого посту став 40-денний піст Ісуса Христа, якому він слідував, перебуваючи в пустелі після свого хрещення. В честь нього і був створений Великий піст, або як його ще називають, Чотиридесятниця. І хоча його тривалість, як і раніше, пов’язана з числом 40, тим не менш, фактична його тривалість залежить від сучасної системи числення і не становить рівно 40 днів. Суть його полягає в тому, щоб під час дотримання Великого посту, наслідуючи приклад Христа, віруючі з усього світу відмовляються від гріховних думок і вчинків, розваг, плотських утіх, а також від їжі тваринного походження. Це випробування є свого роду підготовкою до найголовнішого православного свята Великодня і допомагає віруючим пізнати Бога і наблизиться до нього.

  Календар харчування по днях

  Великий піст в 2018 році. Що можна їсти, календар харчування

  Пісне харчування містить безліч продуктів, які заборонено вживати в їжу. Більш того, в залежності від пісного дня заборонені і дозволені продукти можуть змінювати один одного. Тому під час дотримання посту дуже важливо мати уявлення, які продукти і в які дні можна вживати.

  Читайте також:  Нова КІА Ріо 2018 модельного року. Дата виходу, технічні характеристики, фото, тест драйв, початок продажів в Росії

  Великий піст складається з 7 тижнів (тижнів), кожна з яких має свої особливості:

  • 1 тиждень – Торжество православ’я. Це період вшанування віруючих, які загинули за свою віру.
  • 2 тиждень – пам’ять светителя Григорія Палами.
  • 3 тиждень – Хрестопоклонна седмиця.
  • 4 тиждень – пам’ять преподобного Івана Ліствичника.
  • 5 тиждень – пам’ять преподобної Марії Єгипетської.
  • 6 тиждень – Цветоносная седмиця (закінчується Вербною неділею).
  • 7 тиждень – Страсна седмиця. Цей тиждень, що передує Великодню. Є найвідповідальнішим періодом посту.
   Таблиця харчування по днях тижня (православний пост):
  ЧислоТижденьРекомендації19.021 седмицяВідмова від прийому їжі20-23.02Суходеяние (вживання сирої їжі, яка не пройшла термічну обробку)24-25.02Дозволена варена їжа, масло, вино26.02, 28.02, 2.032 седмицяСуходеяние27.02, 1.03Допустима варена їжа без додавання олії3.03, 4.03Варена їжа з олією, вино5.03, 7.03, 9.033 седмицяСуходеяние6.03, 8.03Варена їжа без олії10.03, 11.03Варена їжа і маслом і вино12.03, 14.03, 16.034 седмицяСуходеяние13.03, 15.03Варена їжа з олією17.03, 18.03Гаряче з додаванням масла, вино19.03, 21.03, 23.03Седмиця 5Хліб, фрукти і овочі (свіжі, сушені або мочені)20.03, 22.03Варена їжа з додаванням олії24.03, 25.03Варена їжа з олією і вино26.03, 28.03, 30.03Седмиця 6Хліб, фрукти і овочі (свіжі, сушені або мочені)27.03, 29.03Ікра і варена їжа31.03, 1.04Риба, вино, варена їжа з олією2-5.047 седмицяСуходеяние6.04Відмова від прийому їжі7.04Суходеяние

  У сучасному світі відомо багато пісних страв, які можна приготувати без особливих зусиль, використовуючи дозволені інгредієнти. Також у багатьох кафе і ресторанах на час Великого посту роблять спеціальне пісне меню. Це дуже зручно, так як не всі віруючі в даний час мають можливість готувати вдома з-за щільного графіка і швидкого темпу життя.

  Читайте також:  Призовний вік в Росії до 2019 року і планують продовжити його

  Можна одружуватися у Великий піст?

  Великий піст в 2018 році. Що можна їсти, календар харчування

  Часто буває та, що молода пара, призначаючи дату весілля, зовсім забуває про важливі церковні події, під час яких вступати в шлюб зовсім не рекомендується. Одним з таких подій і є Великий піст.
  Варто зазначити, що в сучасному світі весілля часто поділяють на вінчання та на розпис у Рагсі і світське урочисте святкування. Так от, церква категорично проти вінчання під час посту. Це пов’язано з тим, що під час Великого посту заборонені святкування, веселощів, розпивання алкогольних напоїв і вживання непостных продуктів, без яких не обходиться жодне весілля. Також під час посту священики радять утримуватися від інтимної близькості, що відповідно накладає заборону на першу шлюбну ніч молодят.

  Однак багато священики наголошують, що церква не перешкоджає розпису в Рагсі і скромному святкування в колі сім’ї і близьких друзів. Головне не влаштовувати пишних свят, а також не пити алкоголь і не є заборонені продукти. Тим не менш, від одруження в пісний період все-таки варто утриматися, краще перенести дату весілля на інше число.

  Якщо ж у молодих є якісь вагомі підстави для вінчання саме у Великий піст (наприклад, наречений іде в армію тощо), то вони повинні звернутися з проханням до правлячого архієрея. І тільки після його дозволу священик зможе провести обряд вінчання в пост.

  Звичайно, у сучасному суспільстві традиції, пов’язані з Великим постом, дотримуються вже не настільки строго (наприклад, далеко не всі віруючі, що дотримують пост, регулярно вистоюють церковні служби, а також іноді роблять собі послаблення і дозволяють собі з’їсти щось із заборонених продуктів). Однак суть свята, як і раніше має величезне значення для вірян з усього світу: вони вірять, що дотримання Великого посту допоможе їм стати кращими і добрішими, пізнати Бога і духовно наблизиться до нього.

  Читайте також:  У чому зустрічати Новий рік 2018 Собаки

  Більш докладні рекомендації з харчування у Великий піст описані на відео:

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021