Великдень у 2018 році. Якого числа у православних і католиків

Як же навчитися визначати дату святкування цієї урочистої події? Для початку потрібно дізнатися дату весняного рівнодення і найближчого молодика, що настає після рівнодення. Православна Пасха завжди припадає на першу неділю після молодика, і завжди раніше іудейської Пасхи (звільнення Мойсеєм юдеїв з Єгипетського рабства). З-за того, що при обчисленнях використовуються різні способи, Великдень у католиків, і у православних має різні дати.

Великдень у 2018 році. Якого числа у православних і католиків

У 2018 році дати будуть наступними:

 • Католицька Пасха – 1 квітня;
 • Православна – 8 квітня.

Вся справа в тому, що при розрахунках католики і православні використовують різні календарі (пасхалії), тому і дати Пасхи у них відрізняються один від одного. Але бувають і випадки, коли вони збігаються, як, наприклад, у 2017 році:

Православна ПасхаКатолицька Пасхау 2017 році16 квітняу 2018 році8 квітня1 квітняу 2019 році28 квітня21 квітняу 2020 році19 квітня12 квітня

Як видно з пасхалією, у католиків Великдень зазвичай настає раніше, ніж у православних.

Історія

Це свято має свої давні історичні корені. Це день Воскресіння Христового: на третю добу після розп’яття сталося диво, і Ісус воскрес. З тих пір християни з усього світу відзначають цей великий день. Це самий головний церковний свято, що знаменує перемогу віри і любові треба всім гріховним.

Традиції

Великдень у 2018 році. Якого числа у православних і католиків

Важлива святкова традиція – це дотримання «Чистого четверга». Настає він за кілька днів до Воскресіння Христового. У цей день прийнято здійснювати різноманітні дії, спрямовані на очищення:

 • Прибирати помешкання – мити посуд, підлогу, вікна;
 • Прати брудну одяг;
 • Обов’язково здійснювати обмивання, щоб тіло було чистим;
 • Крім чистоти тіла, також важлива і чистота душі. Тому потрібно виганяти негатив зі своїх помислів і думати тільки про хороше.
 • Читайте також:  Табір «Артек» в 2019 році

  Також напередодні прийнято готувати святкові частування. В залежності від країни, приготування може бути дуже різним. Однак у Росії найбільш популярними частуваннями є:

  • Варені фарбовані яйця – спочатку їх фарбували у червоний колір з допомогою цибульного лушпиння (в колір крові Христа). У теперішній же час існує безліч способів фарбування і прикраси яєць. Крім їх приготування, прийнято також дарувати яйця близьким і обмінюватися ними.
  • Паска – хлібний виріб. У кожної господині рецепт паски може трохи відрізнятися від інших, проте він традиційно робиться з тіста з родзинками у формі циліндра, а верхівка його прикрашається глазур’ю або цукровою пудрою.
  • Великдень – спеціальне блюдо з сирної маси. Як і у випадку з паскою, рецепти можуть трохи різнитися, але головним її невід’ємним інгредієнтом є сир, а форма являє собою усічену піраміду.

  Всі ці ласощі в святковий день віруючі несуть в церкви, де їх освітлюють. Після чого ними прикрашають урочисте застілля, на яке запрошуються самі близькі друзі і родичі.
  У католиків заведено готувати пасхальні яйця (як і у православних), а також запікати кроликів або ягнят, виготовляти печиво, булочки і льодяники у формі кроликів.

  І, мабуть, самою головною традицією цього дня є урочиста служба в церкві. Віруючі з усього світу приходять до церкви, вистоюють службу і висвітлюють продукти.

  А зустрічати знайомих в цей день слід словами «Христос воскрес!», при цьому відповідати на вітання потрібно «Воістину воскрес!».

  Великодні символи

  Великдень у 2018 році. Якого числа у православних і католиків

  Споконвіку свято Святого Воскресіння супроводжують кілька важливих атрибутів:

  • Головним символом великодніх для всіх віруючих є благодатний вогонь. Це символ Божого світла і благословення, його прощення, яке дароване людям в день Воскресіння Христа.
  • Великодні яйця. Вони символізують початок нового життя, її продовження та воскресіння.
  • Дзвін. Протягом усього дня супроводжує церковні служби, дарує парафіянам відчуття свята і торжества.
  • У католиків невід’ємним символом Воскресіння Христового є великодній кролик. Його часто зображують на різноманітних святкових листівках. Це пов’язано з тим, що кролик з давніх часів вважається нічним (місячним) тваринам. А так як наступ Святого Воскресіння безпосередньо залежить від фази місяця, то не дивно, що цей день став асоціюватися з цим нічним звіром.
  Читайте також:  Mazda 2 2018 року вся інформація і фото

  У сучасний же час далеко не всі великодні традиції дотримуються віруючими: наприклад, багато господинь не роблять святкові частування самостійно, а купують їх у магазині, часто не висвітлюючи їх у церкви, також не всі проводять прибирання житла. Однак саме головне залишається незмінним – всі віруючі в цей день очищають душу від гріховних думок, залишаючи все погане позаду. Головне – це пам’ятати, що в кожній людині є сила любові і добра, у яку так вірив Ісус Христос, що навіть пожертвував собою заради цієї віри і спокути людських гріхів.

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021