Трійця в 2018 році. Якого числа у православних

П’ятидесятниця або Трійця – провідний християнське свято. Трійця 2018 припадає на 27 травня – п’ятдесятий день після Великодня. Трійця відноситься до 12 найважливіших християнських свят.

Трійця в 2018 році. Якого числа у православних

ЗМІСТ
 • Відмінність традицій: коли відзначають Трійцю у православних, католиків
 • Прикмети і звичаї Святої Трійці
 • Історія свята

Відмінність традицій: коли відзначають Трійцю у православних, католиків

Трійця в 2018 році. Якого числа у православнихПравославні святкують Трійцю на п’ятдесяті добу після Воскресіння Христового. Католики в цей день відзначають П’ятидесятниці – зіслання Святого Духа. Трійцю західно-християнська церква святкує через тиждень – на 57-е добу після Світлого ХВ.

Служба в храмі – неодмінна складова свята. У православних храмах безпосередньо в день Трійці служать святкову літургію, після чого проходить «дев’ята година». Під час великої вечірні співають славлять зішестя Святого Духа є стихири й молільники тричі здійснюють колінопреклоніння. Священнослужитель читає сім молитов, чим і завершується послепасхальный період.

Католики і лютерани святкують П’ятидесятницю і Святу Трійцю різними днями. Трійцю відзначають через тиждень після П’ятидесятниці.

Якого числа святкують Трійцю в різні роки200519 червня200611 червня200727 травня200815 червня20097 червня201023 травня201112 червня20123 червня201323 червня20148 червня201531 травня201619 червня20174 червня201827 травня

Святкування включає:

 • День Святої Трійці.
 • Свято Корпус Крісті (Тіла і Крові Христових).
 • День Найсвятішого Серця Ісуса.
 • День Непорочного Серця Марії.
 • Прикмети і звичаї Святої Трійці

  Трійця в 2018 році. Якого числа у православних

  У Франції в ознаменування зішестя Святого Духа при богослужінні дули в сурми, імітуючи звук сильного вітру. В Італії розкидали на парафіян пелюстки троянд в пам’ять про сходження вогненних язиків. У Великобританії на Трійцю робили церковні ходи – «Духовские прогулянки» з участю оркестру і хору. Традиційно варили пиво, влаштовували турніри лучників. У Фінляндії є приказка, що не знайшов пару до Трійці, до наступного свята буде самотній.

  Читайте також:  Жартівливі та прикольні привітання на Новий рік 2018 Собаки

  У слов’янських традиціях Трійцю відзначають один або три дні. Свято завершує весняний цикл, слідом йде Петрівський піст і починається річний цикл. У Росії Трійця завжди відзначалася народними гуляннями з хороводами, піснями. Молодь обирала собі пару. Дівчата плели вінки, потім пускали їх по воді. Віруючі освячували в церкві березові гілочки. Храми і будинки прийнято прикрашати зеленими гілками, ароматними травами. Напередодні Трійці бабусі продають свежесобранную материнку, м’яту, шавлію, чебрець, якими застеляють» підлогу в оселі. Обов’язково попередньо проводять прибирання і стелять скатертину зеленого кольору. На столі у свято вітається зелень, салати, страви з яєць, напої зеленого кольору. Ікони прикрашають травами, букети несуть в храм.

  Прикмети свята:

  • не можна працювати;
  • заборонено купатися, так як русалки затягнуть на дно;
  • дощ на Трійцю віщує хороший врожай;
  • роса лікувальна, їй промивають очі;
  • сни на Трійцю вважаються віщими.

  Історія свята

  Трійця в 2018 році. Якого числа у православних

  Два тисячоліття тому апостоли зібралися в першому християнському храмі р. на Сіон. Вірніше, це був не храм, а звичайна світлиця. Раптово вони почули шум з неба, ніби від пориви ураганного вітру, і їм з’явилися поділені «вогненні» мови. В сій день в світлиці Бог постав в іпостасі третьої, звідки і пішла назва – Свята Трійця.

  Створив світ Бог Отець, який послав свого сина на землю. Місія Ісуса – показати смертним шлях до порятунку. Святий Дух відвідав апостолів, щоб бути близько кожної людини. Тому і моляться християни «В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа …»

  Апостоли отримали дар нести людям Істину. З цим і розійшлися вони по світу, щоб нести слово Боже скрізь. А день залишився в християнстві, як велике свято – Трійця.

  Читайте також:  Новорічні свята в 2020 році: коли вихідні і як відпочиваємо

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021