Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, в’яжемо Бика

Сувеніри та фігурки символу року є найбільш популярними подарунками до Нового року. Не випадково, напередодні довгоочікуваного свята багато господині намагаються поділитися один з одним ідеями виготовлення домашніх виробів. Фігурки можна виготовити практично з будь-яких підручних матеріалів, але найбільш цікавими варіантами є в’язані грушки.

Покровителем 2021 року буде Білий Металевий Бик, зв’язати який зовсім нескладно. Символ 2021 року гачком своїми руками можуть зробити навіть початківці умільці і рукодільниці, використовуючи прості і зрозумілі схеми. Це можуть бути красиві прихватки для гарячого, іграшка для дитини або талісман-брелок — обирайте на свій смак.

Основні прийоми техніки в’язання гачком

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

В’язання гачком представляє собою техніку плетіння ниток з допомогою простого інструмента. Гачки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, але найчастіше користуються для в’язання пластмасові і металеві.

В залежності від товщини пряжі підбирається розмір гачка, який завжди повинен бути в 2 рази більше. Для в’язання можуть застосовуватися різні нитки: бавовняні, синтетичні, шерстяні та ін. Візерунки можуть складатися з поєднання різних петель. В схемах і кресленнях вони мають спеціальні позначення.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Основні петлі і вузли:

 • Повітряна петля («о» або вп). Використовується для вив’язування основи, а також для створення ажурних візерунків і переході на наступний ряд.
 • Стовпчик без накиду («стбн» або «сбн»), іноді використовується позначка (х), (+) або (//)
  Щільна петля для підйому часто позначається як звичайна повітряна або з замальованою гуртком.

 • Напівстовпчик без накиду. Зазвичай служить для з’єднання деталей і окремих фрагментів. Також може бути використана при переході між різними видами полотен. Вона поляризується в тих випадках, коли немає необхідності в додатковій висоті наступного ряду. Позначається «пстбн», «псбн», «сс» або рискою над петлею.
 • Стовпчик з накидом. Необхідний для створення висоти ряду, може бути половинчастим, подвійним, потрійним і більше накидами. Виконується накидом вільної нитки на гачок, через неї проходить робоча нитка.

Також може бути використано рельєфні лицьові або «опуклі» стовпчики. Використовуються частіше для в’язання об’ємних візерунків.

Відмінним подарунком до Нового року стануть в’язані іграшки у техніці амігурумі. На відміну від європейського, амігурумі — більш простий і доступний спосіб для початківців рукодільників.

Вироби в’яжуться і виготовляються з кіл, які не з’єднуються між собою рядками. Іграшки в цій техніці виготовляються з окремих деталей, які з’єднуються між собою тією ж ниткою. Однак є і суцільнокроєні фігурки, які являють собою єдине полотно.

Для створення Бика в техніці амігурумі можна використовувати готові схеми. Вони провязываются гачками меншого розміру по відношенню до пряжі, щоб дозволяє створити більш щільний візерунок.

Правила в’язання іграшок

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Для в’язання іграшок зазвичай використовується схема або докладний опис роботи з кресленнями, які необхідно вміти правильно читати. Саме тому перед в’язанням іграшки потрібно буде навчитися базовим прийомам, таким як стовпчики з накидом і без, поворотні ряди і плетіння по колу.

Читайте також:  Місячний календар стрижок на серпень 2019 року на весь місяць

Перед тим як зв’язати Бика, потрібно буде підготувати всі необхідні інструменти і матеріали. Для об’ємних іграшок може знадобиться наповнювач або каркас для більшої стійкості фігурки. Також слід правильно підібрати пряжі і гачок необхідного розміру.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Правила та корисні поради:

 • Всі деталі іграшок слід в’язати окремо, після чого їх можна буде зшити, надавши необхідну форму. Для з’єднання використовується та ж бити, яка застосовувалася при в’язанні. Це може замаскувати місця швів.
 • В якості наповнювача для м’яких іграшок використовується синтепон, хоча допускаються і інші матеріали. Всі деталі потрібно набивати як можна щільніше, використовуючи для цього спеціальну лопатку.
 • Фурнітура для оформлення іграшок підбирається заздалегідь. Використовуються кольорові намистини і готові очі і ніс (їх можна знайти в наборах для рукоділля). При необхідності використовується клей для їх кріплення. Для декорування також застосовуються стрічки, щільна тканина, шматочки натуральної шкіри.
 • Для в’язання виробів бажано брати нову пряжу. Необхідну кількість розраховується за кресленнями та схемами.
 • Дуже важливо правильно підібрати гачок. Товщина ручки інструменту повинна завжди бути в два рази більше товщини нитки.
 • Техніка в’язання гачком вимагає уважності та терпіння. Не починайте навчання зі складних моделей — спробуйте зв’язати для початку невеликий брелок або прихватку.

Майстер-клас з в’язання іграшки Бика

Чарівний яскравий Бичок — відмінний варіант для створення новорічної іграшки. Її можна пов’язати будь-якого розміру, і використовувати не тільки для оформлення домашнього інтер’єру чи подарунка дітям і друзям, але і для прикраси ялинки. При бажанні іграшці можна додати додаткові деталі — яскравий новорічний ковпак, дзвіночок або інші аксесуари.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Необхідні інструменти та матеріали:

 • Кольорова пряжа. Забарвлення можна підібрати будь-яку. Для зручності розрахунку ниток необхідно намалювати зображення іграшки, і відзначити кольору на картинці. Можна взяти готову схему.
 • Відріз дроту з міді в обплетенні для каркаса.
 • Будь наповнювач.
 • В’язальний гачок. Підійдуть номера 2,5-3 та узкогубцы.

Покрокова інструкція:

 1. На самому початку роботи потрібно зв’язати передню частину морди. Підійдуть нитки рожевого або світло-помаранчевого кольору. Наберіть на гачок 10 повітряних петель, потім продовжите вив’язувати деталь, додаючи до основі стовпчики по краях. У вас повинен вийти плоский овал.

  Додавайте петлі, поки не отримаєте мордочку потрібного розміру. Після цього треба буде зв’язати кілька простих рядів без додавання (достатньо 3-5 залежно від діаметра). Після цього необхідно почати зменшувати стовпчики, поки не вийде «кишеньку». Нитка не зрізайте.

 2. Деталь потрібно щільно набити синтепоном і закрити петлі. Щоб закріпити шов, залишеним кінчиком нитки затягніть кишеньку, утворивши «вісімку». Зв’яжіть ще одну таку ж деталь розміром поменше і з’єднайте передню частину морди.

 3. Наступним етапом в’яжеться голова іграшки. Наберіть на гачок 10 повітряних петель. Зобов’язуючи ланцюжок, в’яжіть по колу, додаючи в кожному наступному ряду стовпчики на краях. У вас повинна вийти деталь у формі трапеції. Кілька останніх рядків провяжите зі зменшенням петель, щоб зручніше було зібрати напівкруглу голову.

 4. Якщо ви в’яжете Бика, то для виготовлення рожек використовуйте відрізок мідного дроту. Протягніть її через підготовлену деталь і загніть так, щоб вони тримали форму.

  Для основного полотна заготовки рожек наберіть 4 стовпчика з рівною кількістю петель. Далі обв’яжіть по спіралі дріт, закріпіть. Теж саме продовжуйте з другим ріжком.

  Якщо ви в’яжете Корову, дріт можна буде використовувати для закріплення прикраси у вигляді дзвіночка або намиста на шиї.Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

 5. Тулуб іграшки Бика має грушовидну форму. Ви можете намалювати овал, трохи збільшивши його діаметр з одного краю. По даній схемі зв’яжіть деталь фігурки. Основу для в’язання становить кільце, яке складається з 4-7 повітряних петель, замкнутих в ланцюжок.

  Далі вывязывайте тільце іграшки по колу, при необхідності додаючи і збавляючи кількість стовпчиків. При необхідності чергувати нитки, використовуйте також заготівлю на папері або картоні. Це допоможе рівномірно вплести необхідні кольору для узору плям.

 6. Щільно заповніть заготівлю синтепоном, закрийте петлі. Отриману деталь з’єднайте з головою, зшиваючи їх нитками, які використовуються для в’язання. При необхідності використовуйте підтримуючий каркас, щоб фігурка не втратила форму.

 7. У відповідності з розмірами тіла фігурки, відміряйте 4 відрізка дроту для створення каркаса ніг. Заготовки повинні мати форму літери «П», зі злегка закругленими кутами. Кожен кінець загніть узкогубцами, щоб не пошкодити полотно з ниток.

  Зв’яжіть деталі для ніг. Полотна підніміть на 4 стовпчика і обв’яжіть навколо дроту. Обв’язуючи ноги, можна додавати стовпчики через ряд (при необхідності). Готову деталь щільно заповнити синтепоном, добре саджаючи заготовку на дротяний каркас, закрити петлі.

 8. Для кожної ноги зв’яжіть невеликі заготовки круглої форми контрастного кольору. Копитця можна зв’язати за тією ж схемою, що і заготовки для передній частині морди. Невеликі овальні полотна пришийте основний пряжею.

 9. Зберіть іграшку, добре оглянувши деталі з усіх боків. Вона повинна бути міцною, щільно набитий наповнювачем, інакше з часом вона втратить форму. Додайте необхідні аксесуари, зв’яжіть кульки для очей або використовуйте намистини.

 10. Зберіть іграшку, добре оглянувши деталі з усіх боків. Вона повинна бути міцною, щільно набитий наповнювачем, інакше з часом вона втратить форму. Додайте необхідні аксесуари, зв’яжіть кульки для очей або використовуйте намистини.Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

  Коли фігурка Бика буде повністю готова, залишається зв’язати хвіст і закріпити його до задньої частини конструкції. Для хвоста також можна використовувати дріт. Обв’яжіть її кісочка і зробіть пензлик на кінці.

Читайте також:  Яка чисельність Росії до 2019 року. населення Росії

Прихватка «Корова»

Якщо ви ще не готові до складної роботи, спробуйте зв’язати красиву прихватку. Такі вироби відмінно підходять не тільки для повсякденного використання в побуті, але і для декорування інтер’єру.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Варіант виготовлення прихваток кілька — їх можна пов’язати єдиним полотном або використовувати додаткові деталі, які по завершенні роботи прошиваються нитками.

Як креслення для виробу може служити будь-яке зображення Бика або Корови, але можна скористатися вже готовою схемою розрахунків з рядків і розмірів. За цим же принципом можна виготовити брелок або ялинкову іграшку, зменшивши схему до необхідних параметрів.

Вам знадобляться:

 • бавовняні нитки (50 г/105-110 м) різних кольорів (позначено на схемі);
 • гачок № 2.

Розмір поробки: 22 х 18 див.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Покроковий майстер-клас:

 1. Початок заготівлі в’яжемо з нижньої частини. Для кожної ноги Корівки потрібно набрати по 5 повітряних петель і пров’язати їх стовпчиками без накиду. З 5 ряду починається робота з іншим кольором. Об’єднайте передні і задні ноги тварини, а до 9 ряду все полотно основи прихватки.

  У 14 стовпчику вводиться біла і чорна пряжа для окреслення плям і мордочки Корови. При введенні кольорових ниток зітріть на схему, яку за бажанням можна буде позначити будь-якими квітами.

  Заготівля обв’язується стовпчиками без накиду пряжею, яка відповідає кресленням. Щоб використовувати прихватку для декорування стін, зробіть петельку з ланцюжка (16-18 повітряних петель).

 2. Для оформлення очей, рота і очей можна використовувати готові заготовки або інші декоративні елементи. Відмінним варіантом буде тонка кіска або вишивка з контрастною нитки. Очі, рот і ніздрі можна приклеїти в кінці роботи.

 3. Вуха, роги, хвіст. Ці деталі в’яжуться окремо, після чого пришивати до вже готової заготівлі. Вуха і ріжки мають по 2 однакові деталі. Використовуючи темну нитку, від гачка пров’язати 8 рядків за схемою: з накидом, полустолбиком з накидом, без накиду і з’єднувальний.

  Деталь потрібно обв’язати по колу, подвоюючи рядки, починаючи з 3-4 стовпчика, щоб плавно закруглити з кожного краю. Залишити довгий пряжі.

  Набрати 6 повітряних петель. Ріжки в’яжуться чергуванням з’єднувальних петель і без накиду. Залишивши довгий відрізок, перервати нитку.

  Ріжки і вуха приклеїти до основної заготівлі у відповідності зі схемою.

 4. Хвостик робиться з кіски, довжиною 10-12 див Складіть темну нитку в 4 шари, щоб загальна довжина пряжі склала 30-33 див. Заплетіть косу з допомогою гачка, або закрутіть її на дріт. Краще всього використовувати тонкий мідний дріт. Отриманий хвіст прикріпити до прихватке, і закріпити за допомогою нитки, затягнувши її кінці, протягнувши через петлю.

 5. Після приклеювання решти деталей (очей, рота і носа) прихватку потрібно пропрасувати теплою праскою через вологу тканину.

Читайте також:  Нова Chevrolet Niva (Шевроле Нива) 2019 | фото, ціна, новини

Використовуючи картинки-розмальовки та інші зображення, можна самостійно скласти схему для виготовлення декоративних прихваток і сувенірів.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Ідеї в’язаних виробів Бика, Корови або Теляти

Використовуючи вже готові схеми та малюнки із зображенням тварин, ви легко зможете самостійно моделювати фігурки. Трохи змінюючи креслення і схеми, прибравши або додавши кілька деталей (дзвіночок, бант, шапочку), ви отримаєте абсолютно унікальну іграшку. Кілька простих ідей з фото допоможуть вам вибрати свій варіант вироби.

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Символ 2021 року гачком своїми руками: схеми і опис, вяжемо Бика

Відео: Бичок Плямочка гачком

Схожі матеріали:

 • Символ 2021 року своїми руками
 • Як намалювати бика на Новий рік
 • Новорічні прикраси своїми руками
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021