Рамадан в 2018 році. Якого числа, початок і кінець

Історично так склалося, що в Росії проживають представники всіх трьох основних релігійних течій: буддисти, християни і мусульмани. Знання традицій допомагає громадянам багатонаціональної країни мирно співіснувати і поважати один одного. Коли приймають вітання зі своїми головними святами шанувальники ісламу, як виникла традиція священного посту, що можна і не можна робити в Рамадан?

Рамадан в 2018 році. Якого числа, початок і кінець

ЗМІСТ
 • Рамадан в Росії: все, що потрібно знати про свято і утримання періоді
 • Місяць Рамадан: початок і кінець в 2018 році і який розклад посту?
 • Важливі факти і правила посту
 • Як проводять саум в різних мусульманських країнах?

Рамадан в Росії: все, що потрібно знати про свято і утримання періоді

Рамадан в 2018 році. Якого числа, початок і кінець

Рамадан або Рамазан – 9-й місяць ісламського календаря. Він шанується кожним мусульманином, так як знаменує дату настання богоугодного відмови (саум) від тлінних услад. У цей благословенний період усі правовірні в денний час доби (між нічною і ранковою молитвою) відмовляють собі в їжі, пиття, задоволеннях і розвагах. В якому місяці 2018 року прийде час обов’язкового утримання місячний календар підкаже, так як саме він є основним орієнтиром для шанувальників вчення Аллаха.

Коли починається Рамадан під заборону потрапляють будь-які свідомі дії, які перешкоджають очищення душі й тіла від скверни. Серед них є три основних:

 • Споживання будь-якої їжі і рідини;
 • Куріння, не виключаючи кальяни і суміші;
 • Статева близькість.
 • Ключовим моментом саум є самоконтроль, адже Аллах готовий пробачити тих, хто поступився правилами несвідомо, наприклад, ковтнув води, відкусив хліб, викупався і т. д.

  Читайте також:  В очікуванні Нового року

  Суть аскези трактується в Корані як бажання продемонструвати міцність віри і втихомирити пристрасті, що штовхають людину до зла. Пророк Мухаммед назвав ці пориви «нафс» – діяння недостойних. У перекладі з арабської «рамадан» означає «спекотний» з-за погодних умов, які диктують свої правила в східних країнах.

  Місяць Рамадан: початок і кінець в 2018 році і який розклад посту?

  Рамадан в 2018 році. Якого числа, початок і кінець

  Місячні цикли мусульманського календаря вказують на те, що Рамадан прийде 17 травня і триватиме до 16 червня. Однак слід пам’ятати, що підтверджені дати залежать від способу відліку. Наступ посади в Росії не означає, що в цей же день говеть почнуть шанувальники вчення пророка Мухаммеда в ОАЕ або США.

  Під час посту, який триває 30 днів (36 – ісламського обчислення) кожен схід сонця слід перед проголошенням нията. «Намір» покликане продемонструвати готовність віруючого присвятити себе богові. Порушити ритуал, значить пропустити саум. Гріх можливо викупити тільки додатковим постом, який має тривати 6 днів після закінчення Рамадана.

  Слідом за «наміром» настає сухур – розговіння, тобто допускається сніданок, але тільки до світанку, який необхідно зустріти молитвою. Кожен день в Рамадан також завершується зверненням до Аллаха, а потім, після заходу сонця слід вечеря – іфтар. Ранковий і вечірній прийоми їжі, які передують намаз до появи або догляду сонця, повинні бути скромними. Ні в якому разі не можна об’їдатися. На стіл ставлять тільки легкі овочеві або фруктові страви. Вітається допомога бідним і подаяння.

  Важливі факти і правила посту

  Рамадан в 2018 році. Якого числа, початок і кінець

  Відмова від їжі, пиття і задоволень, включаючи розважальні заходи, практикується не тільки в ісламі. Ця релігія наймолодша і багато в чому схожа з християнством, тому спостерігаються паралелі в традиціях і ритуалах. Однак є і відмінності. Не в приклад суворими приписами православних і католиків, мусульманський саум набагато більш лояльний.

  Читайте також:  Зла – фільм 2019 | дата виходу, актори

  Постити і дотримуватися приписи ставиться в обов’язок далеко не всім послідовникам ісламу. Винятки становлять:

  • хворі, яким протипоказана сувора дієта;
  • знаходяться в дорозі мандрівники і прочани;
  • вагітні та жінки, що годують немовлят жінки;
  • військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях;
  • неповнолітні;
  • люди похилого віку (пост замінюється годуванням бідняків або пожертвуваннями на користь незаможних).

  Завершальна фаза поста (останні 10 діб священного місяця) найважливіша. Деякі мусульмани, повторюючи шлях Мухаммеда, роблять ітікаф. Вони усамітнюються в мечетях, щоб провести весь цей час за молитвою. Порушення обітниці з якої-небудь причини повністю анулює ритуальне очищення.

  27-й день посту називають Аль-Кадр. Благословенним вважається час після заходу сонця – «Ніч приречення», коли Мухаммед побачив першу суру завітів Аллаха, преподнесенную йому архангелом Джабраилом (у християнстві – Гавриїл). Вінчає благословенний пост триденний свято Ураза-байрам (розговіння). Мусульмани приймають поздоровлення і вітають один одного словами: «Ід мубарак!». В Росії день закінчення Рамадану – вихідний.

  Як проводять саум в різних мусульманських країнах?

  КраїнаЧисельність мусульманТрадиціїРосія18 млн. (13%)

   Проводяться благодійні нічні трапези у всіх чотирьох мечетях Москви, а так само в 10 Підмосковних, які може відвідати будь-який бажаючий незалежно від віросповідання.Афганістан30 млн. (99%)Прийнято готувати спеціальні солодощі. Вони складають частину вечірньої трапези – іфтар, що настає після заходу сонця.Індонезія202 млн. (82%)Відвідування могил родичівТуреччина70 млн. (99%)Щорічно проходить фотовиставка столів Іфтару.Марокко33 млн. (99%)Готується традиційний суп під назвою «харіра».

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021