Прогноз погоди на 2021 рік в Україні: осінь, зима, весна, літо

Незалежно від поточної політичної ситуації в країнах СНД, люди продовжують там жити і будувати плани. Часто у задумане втручається природа — щось просто не можна здійснити через непередбачуваних природних умов, періодично раптово змінюються в гіршу сторону. Прогноз погоди на 2021 рік в Україні не в силах змінити цю ситуацію, але може певною мірою допомогти дізнатися орієнтовну інформацію про те, що приготувала природа.

Попередні версії синоптиків

Прогноз погоди на 2021 рік в Україні: осінь, зима, весна, літо

Насамперед люди повинні розуміти, що чим більш віддалений прогноз, тим менш точні метеорологи. Іноді складаються прогнози на три роки, хоча навіть на 12 місяців складно правильно передбачити відносно точні значення температури в різні періоди.

Однак ще в 2019 році синоптики різного рівня впливу передбачили незвично холодну зиму 2020-2021 року. Відштовхуючись від цього можливо 3 варіанти подій:

  1. Сильні морози затримають настання весни, зробивши її довгої і прохолодною. Лише до червня природа дасть можливість повітрю щодо прогрітися, але повною мірою літо жарким так і не стане.
  2. Зимові холоди відкладуть настання весни, що надалі приведе до екстреного переходу з морозів на високі температури. Різка спека призведе до злив, що дозволить стабілізувати погоду, зробивши літо помірно теплим без надзвичайних температурних стрибків.
  3. Морозна зима сильно не вплине на погоду навесні, але в рамках загального похолодання призведе до нежаркому льоту.

З даних версій можна зробити простий висновок — точної інформації поки немає. По суті по мірі наближення до певного тимчасового періоду прогнозу погоди буде з’являтися більш детальна інформація, частково відбиває справжні «наміри» природи. Точно сказати, яка погода буде не може ніхто, але все ж багато метеорологи і аналітики сходяться на думці, говорячи про нетипової кліматичної ситуації в 2021 році.

Читайте також:  Вишивка хрестиком для створення новорічного настрою

Народні прикмети та думка астрологів

Прогноз погоди на 2021 рік в Україні: осінь, зима, весна, літо

Часто мешканці звертають увагу не тільки на слова офіційних метеорологів, але і на версії визнаних народних синоптиків. У минулому Леонід Горбань висловлював свою думку щодо очікуваної в 2021 році погоди. На думку цього народного метеоролога чекати милості від природи не варто. Початок року може принести морози, а наступ весни трохи запізниться і буде холодним. Це призведе до того, що звичайні і плодові дерева пізніше почнуть розпускатися, так і всі сільгосп доведеться садити рослини з невеликою відстрочкою.

Також не буде балувати погодою і літо — в 2021 році в цей період можливі невисокі температури і холодні дощі. Горбань пророкує оптимальним по погоді тільки червень, всі інші літні місяці будуть не найщедрішими на спеку. Варто чекати і холодну осінь з рясними опадами.

Цікаво знати! Останнім часом багато літні люди стали говорити про те, що стали відбуватися «збої» в прогнозі погоди. Багато прикмет, які використовуються ними раніше стали не так інформативні, а деякі з них зовсім перестали працювати.

З точки зору астрології рік буде непростим і буде в достатку підносити періоди різкої зміни погоди. Втім, знавці зірок говорять про те, що надмірної спеки може і не бути, але чергування штилю з ураганним вітром, посухи з рясними дощами і тепла з періодами прохолоди не уникнути.

Загальний прогноз на 2021 рік за кварталами

Прогноз погоди на 2021 рік в Україні: осінь, зима, весна, літо

Дане передбачення погоди засноване на статистичній усередненої інформації. Виходячи з середніх значень температур можна лише припустити, що буде відбуватися з кліматом в різних куточках країни. При цьому необхідно зробити невелику поправку на величину населеного пункту — в містах і великих селищах температура завжди вище і вітер тихіше, ніж в селах розташованих в областях. Зокрема в Києві в січні і лютому середні показники погоди будуть близько нуля, ледь помітно переходячи в мінус, у багатьох інших місцях по ночах часто буде до 5 градусів морозу. У березні ж в більшості населених пунктів буде вже плюсова середньодобова температура. При цьому і ночами багато де буде вже +2-3°. Середня вологість буде коливатися в діапазоні 59-78%.

Читайте також:  Які є мультики з новорічним сюжетом?

Весна за статистикою продовжиться відносно помірним зростанням температур. Квітень продемонструє денні скачки до +16-20°, з нічними зниженнями до 5-8 градусів тепла. Одночасно з цим почне опускатися вологість, нижня межа впаде до 54%, а верхня рідко буде досягати 70%. Коливання вологості в травні досягнуто серйозних значень — в деяких місцях після опадів вона буде перевищувати 85%, а в інших населених пунктах залишатися в районі 60%. Вночі термометр покаже 9-15° С, вдень варто очікувати не більше 23 градусів. Літо повною мірою почнеться в червні — денна спека до 30° з шаленими стрибками вологості і нічними температурами в районі 16-19°.

На початку другого півріччя статистичні дані демонструють падіння середніх денних температур з одночасним підвищенням нічних значень. У світлий час доби термометр рідко буде показувати більше 28 градусів, а вночі може зберігатися понад +20. Серпень розрахункової інформації буде теплим і сухим — рідкісні стрибки вище +30° будуть компенсуватися нічними падіннями до +15 градусів. У деяких населених пунктах вологість буде падати нижче 50%, наприклад, в Миколаєві, в Новій Каховці і т. д. Донецьк, Алчевськ, Красноармійськ у вересні покажуть майже ідентичні один з одним середні температури: повітря +18° С, а вночі очікується 9-10°. При цьому в Вознесенську, Димитрові та інших населених пунктах буде стояти повноцінне осіннє літо з температурою в районі +24-26°.

Прогноз погоди на 2021 рік в Україні: осінь, зима, весна, літо

Більш пізня осінь почнеться ближче до кінця жовтня, а до цього буде зберігатися нічна температура понад +10 градусів, а денна — +18-19°. З другої половини листопада у багатьох містах України можливі нічні заморозки до – 3-7° з помітним збільшенням загальної вологості. Показник вмісту вологи в повітрі в грудні буде підніматися до 90%, ночами можливі незначні негативні температури, вдень до 4-6°.

Читайте також:  Фільм Планета мавп 4 (2019): нова частина після "Війни"

Середньостатистичний довгостроковий прогноз на основі даних минулих років часто буває досить точним. Якщо ж йде кліматичний збій, то зазвичай таке пророцтво не зовсім інформативно або ж повністю недостовірно на якийсь період року. У випадки таких спонтанних зрушень погоди аналітики поправляють прогноз ближче до конкретного моменту часу року або місяця.

Прогноз погоди на 2021 рік в Україні досить суперечливий — народний синоптик говорить одне, професійні метеорологи висловлюються стримано, а статистика показує лише сухі розрахунки. У будь-якому випадку довгострокові прогнози погоди показують лише загальну тенденцію, не відображаючи безлічі деталей. Більш точні прогнози з безліччю нюансів будуть проводитися ближче до конкретних місяцях і дат.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021