Прогноз курсу долара на 2018 рік. Думки аналітиків та експертів Росія

На початку квітня Мінекономрозвитку опублікував прогноз курсу долара на 2018 рік, згідно з яким він складе 68,7 рублів. Однак після посилювання грошово-кредитної політики США, документ був скоректований і тепер очікується курс 69,8 рублів за один американський долар.

Прогноз курсу долара на 2018 рік. Думки аналітиків та експертів Росія

ЗМІСТ

  • Курс долара в Росії виросте до 69 рублів в 2018 році
  • Що впливає на російський рубль і який прогноз роблять аналітики
  • Чорне золото, Carry Trade – прогнози експертів про майбутнє долара

Курс долара в Росії виросте до 69 рублів в 2018 році

Прогноз курсу долара на 2018 рік. Думки аналітиків та експертів Росія

Федеральна резервна система США ухвалила рішення збільшити базову ставку на 25 б.п. до 1-1,25%. За словами Максима Орєшкіна, глави Мінекономрозвитку РФ, це «абсолютно очікувана подія». Згідно з прогнозом, опублікованим відомством навесні цього року, у другому півріччі буде здійснюватися тиск на вартість нафти, а Америка продовжить посилювати грошово-кредитну політику. Все це позначається на припливі іноземного капіталу на російський ринок і, як наслідок, ослаблення рубля.

Оновлений прогноз середньорічного курсу долара до рубля:

РікПрогноз201764,4201869,8201971,2202072,7

Як видно з таблиці, оновлені показники перевищують старий варіант приблизно на рубль.

Між тим, разом з оновленим прогнозом Мінекономрозвитку підготувало ще один, більш позитивний сценарій. Відповідно до нього, у Росії в 2018 році за один американський долар будуть давати 69,6 рублів, в 2019 – 70,7, а в 2020 році курс досягне 71,8 рубля.

Що впливає на російський рубль і який прогноз роблять аналітики

Прогноз курсу долара на 2018 рік. Думки аналітиків та експертів Росія

Читайте також:
Skoda Rapid 2018 року вся інформація і фото

Прогноз Мінекономрозвитку є першим подібним документом, підготовленим міністерством з моменту призначення Орєшкіна на посаду керівника відомства. За словами міністра, макроекономічний прогноз аналітиків був складений у базовому і цільовому (позитивному) сценаріях з урахуванням того, що західні санкції відносно Росії збережуться аж до 2020 року. Головним же ризиком для вітчизняної економіки, міністр назвав Китай: серйозні скорочення золотовалютних резервів в Піднебесній і відплив капіталу з їх економіки. У випадку, якщо ціни на нафту знизяться до $40 за барель, варто очікувати курс долара на рівні 68 рублів. Якщо вартість нафти залишиться на колишньому рівні (близько $54), то один долар буде коштувати близько 63-64 рублів.

 

Говорячи про нафти, Мінекономрозвитку очікує зниження до $40 за барель вже до кінця 2017 року. В обох сценаріях макропрогнозу відомства закладена ціна $45,6. При цьому в міністерстві вважають, що в 2018 році вартість буде на рівні $40,8, в 2019 – $41,6, а в 2020 році ціна за барель нафти досягне $42,4.

Максим Орєшкін також заявив, що рубль чекає серйозне ослаблення в найближчі місяці. При цьому міністр зазначив, якщо громадяни планують закордонні поїздки, то зараз саме час купувати валюту.

Чорне золото, Carry Trade – прогнози експертів про майбутнє долара

Прогноз курсу долара на 2018 рік. Думки аналітиків та експертів Росія

При відносно стабільних цінах на чорне золото, прогнози експертів грунтуються і на інших факторах. Зберігаються санкції щодо Росії також впливають на курс національної валюти – очікування введення нових обмежень призводять до ослаблення рубля. Наступний фактор пов’язаний з цінами на нафту, а точніше – із запізнілою реакцією рубля. Менше ніж за місяць, ціна за барель нафти марки Brent впала з $53 до $47,2. Деякі економісти відзначають, що світові ринки, в тому числі і російський, реагують на потік новин несвоєчасно, у зв’язку з чим долар почав рости тільки зараз, а не місяць тому.

Читайте також:
Краса і блиск волосся: правильний догляд

Операції Carry Trade також є причиною зниження курсу рубля – як передають останні новини, іноземні інвестори поступово втрачають інтерес. Центробанк Росії знижує ставку, ФРС підвищує – основні показники, за яких нерезиденти втрачають інтерес до гри на різниці процентних ставок.

 

Між тим, Мінфін розмістив довгострокові цінні папери (євробонди) в доларах. Міністр Антон Силуанов зазначив, що тим самим вони розраховують залучити інтерес західних інвесторів, в першу чергу – американських.

Експерти припускають, що різкого зниження курсу рубля чекати не варто. І якщо Мінекономрозвитку прогнозує 64,4 рубля за долар, то окремі аналітики очікують 58 рублів до кінця року.

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022