Прогноз цін на нафту в 2018 році. Думки експертів і останні прогнози аналітиків

Навесні 2017 року Міжнародний валютний фонд зробив прогноз цін на нафту в 2018 році, оцінивши ринок. Згідно з опублікованим документом, світові ціни досягнуть рівня $55,06 за барель нафти. Для порівняння – прогноз на поточний рік становить до $55,23 за барель.

Прогноз цін на нафту в 2018 році. Думки експертів і останні прогнози аналітиків

ЗМІСТ
  • Ціна нафти в Росії
  • Свіжі прогнози аналітиків

Ціна нафти в Росії

Прогноз цін на нафту в 2018 році. Думки експертів і останні прогнози аналітиків

На початку літа ціни на чорне золото впали. Аналітики вважають, що надалі ситуація буде розвиватися в одному з двох напрямків: ціни почнуть свій ріст або підуть в бічну динаміку. При цьому окремі експерти не виключають можливості подальшого зниження вартості палива до $40 і пов’язують це з можливими діями з боку адміністрації США напередодні виборів президента в Росії в 2018 році.

Наприкінці травня у Відні відбулося продовження угоди ОПЕК+ щодо обмеження видобутку нафти у світі на термін до кінця березня 2018 року. Незважаючи на таке рішення, ціни на нафту марки Brent впали до $47,17, що в цілому становило близько 12%. Також на зниження вартості вплинула ситуація навколо Катару, з яких десять арабських держав на чолі з Саудівською Аравією, найбільшим постачальником, розірвали дипломатичні відносини.

Російські експерти вважають, що даний конфлікт має піти на спад, і цінова політика на нафту стабілізується.

Прогнози експертів: фактори, що впливають на нафтодолари і як буде змінюватися і динаміка цін

У світлі останніх подій прогнози експертів зводяться до того, що ціни на паливо будуть консолідуватися на досягнутому рівні. Очікується діапазон цін в районі $47-48 за барель чорного золота. При цьому ринки будуть орієнтуватися на інформацію про наявне у США запасі палива. Однак не варто забувати, що динаміка цін чутливо реагує на всі останні новини про видобутку нафти у світі.

Читайте також:
Цікаві композиції з ялинових гілок
РікСередньорічна ціна в доларах США201079,620111112012121,42013108,8201498,9201552,4201644

Між тим ряд аналітиків впевнені, що не можна давати оцінку тільки на підставі статистики, одержуваної зі сполучених штатів. До уваги повинні братися ринки інших країн. Наприклад, аналогічні показники в Китаї також складають повну картину глобального ринку.

Досліджуючи ситуацію, світові аналітики приходять до єдиної думки: тим країнам, які не хочуть бути залежними від санкційної політики США, необхідно консолідуватися, виробити альтернативу. Тому що в такій сфері, як світовий ринок палива, правила не повинні бути монополізовані однією країною.

Очікується, що ціни на нафту продовжать падати – такий прогноз аналітиків як мінімум до 2018 року, поки в Росії не відбудуться наступні вибори президента. Експерти вважають, що для того, щоб стримати зростання цін, Вашингтон буде використовувати різні важелі впливу, в тому числі Саудівської Аравії або Катар. В результаті вартість бареля нафти може опуститися до $40. В цьому випадку для Росії буде вигідніше нарощувати обсяги видобутку палива і експорт.

Свіжі прогнози аналітиків

Прогноз цін на нафту в 2018 році. Думки експертів і останні прогнози аналітиків

Зараз у світі немає ніяких передумов того, що вартість нафти почне зростати. Експерти оцінюють ситуацію, як «випаровування оптимізму ринку». На їх думку і того, як вони складають свіжі прогнози, обмеження на видобуток чорного золота дадуть свій ефект в кінці третього, у четвертому кварталі – зупиняти виробництво завжди легше, ніж збільшувати його обсяги.

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021