Прикмети на благовіщення в 2018 році

Всім тим, хто щиро сподівається на успіх і благополуччя в особистому та діловому житті, обов’язково допоможуть прикмети на Благовіщення в 2018 році. Для того, щоб знайти щастя і умиротворення в найближчому майбутньому, а також уникнути багатьох неприємностей, достатньо уважніше придивитися до речей, які оточують нас в повсякденному житті.

Прикмети на благовіщення в 2018 році

ЗМІСТ
  • Прикмети й обряди на Благовіщення
  • Що не можна робити на Благовіщення?
  • Прикмети, пов’язані з погодою

Прикмети й обряди на Благовіщення

Прикмети на благовіщення в 2018 році

У всі часи свято Благої вісті був одним із найбільш шанованих у всій православній громаді. Відповідно до Святого Письма, саме в цей день до назаретянке по імені Марія зійшов архангел Гавриїл і повідомив їй про те, що вона стане матір’ю Спасителя світу. Незважаючи на те, що згадані події відбулися більше двох тисячоліть тому, що вони все ще викликають великий трепет і радість у душах віруючих. Враховуючи духовне значення свята, цей день намагалися провести в суворому пості і молитвах, підносячи подяку Богові за явлену Їм милість.

Хорошою прикметою на Благовіщення була традиція купувати у ринкових торговців голубів відпускати їх на волю. Цей добрий слов’янський звичай став символом свободи від гріха, яку Бог дарував всьому світу у Своєму Сині Ісусі Христі.

Також у православних християн зберігся звичай святити воду і сіль в день свята. Їх зберігали в затишному місці в будинку, а при необхідності ними лікували різні слаюости і недуги. Комі того, сіль і церковну просфору закопували на посівних полях для того, щоб у належний час земля дала багатий урожай.

Читайте також:
Шрек 5 2019 мультфільм | дата, актори, трейлер

Росіяни знахарки вважали, що в день свята замовляння на щастя, успіх і матеріальне благополуччя знаходять особливу силу. Наприклад, для зміцнення подружніх уз вони радили молодим дружинам сорок разів ласкаво назвати свого чоловіка «улюбленим». На їх думку, такий звичай допоможе уникнути розбіжностей і зберегти міцну і взаємну любов на довгі роки.

На свято Благої звістки жителі російської глибинки спалювали на вогнищі старі речі і накопичився за зиму сміття. Цей звичай символізував позбавлення очищення душі від гріхів і звернення в нову праведне життя, благословенну Богом.

Мабуть, самим дивним і суперечливим звичаєм на Русі в свято Благовіщення була крадіжка дрібниці. Вважалося, що якщо злодій не буде спійманий на гарячому, удача не відвернеться від нього протягом усього року, а всі його домочадці будуть одягнені, ситі та здорові. Незважаючи на невідповідність цієї традиції устоями церкви, вона дожила і до наших днів. Як правило, крадіжка вчинюється у жартівливій формі, а викрадена річ обов’язково повертається її власнику.

Що не можна робити на Благовіщення?

Прикмети на благовіщення в 2018 році

У день свята не заохочувалася ніяка побутова робота, так як вважалося, що будь-яка праця у цей день є гріховним. Підтвердженням тому є стародавня легенда про зозулю, яка послухалася правил і звила на Благовіщення гніздо. З тих пір вона втратила здатність до облаштування власного житла і змушена підкидати свої яйця у гнізда інших птахів.

На Благовіщення, в прямому сенсі цього слова, забували про волосся. Абсолютно нічого доброго не обіцяло їх розчісування, а особливо, для незаміжньої жінки. Наші предки були впевнені в тому, що дівчина, яка робить це в свято може позбудеться краси і здоров’я, які в ті часи були її головним достоїнством і приданим. Таким чином, ослушница ризикувала залишитися старою дівою на все життя і назавжди забути про мирне сімейне щастя.

Читайте також:
Детальна шкала переведення балів ОГЕ в 2019 оцінки

Крім того, у свято Благовіщення суворо заборонялося:

  • давати в борг сіль, цукор, гроші, а також різні предмети домашнього вжитку;
  • пересипати зерно в мішках;
  • купувати і вдягати новий одяг;
  • злословити і сваритися з ближніми.

Кожен з перерахованих заборон має своє пояснення. Наприклад, вважалося, що віддавши з будинку яку-небудь річ, можна було втратити удачу та успіх в справах, а придбання нового наряду в день свята віщувало погане здоров’я на весь майбутній рік.

Прикмети, пов’язані з погодою

Прикмети на благовіщення в 2018 році

На Благовіщення Пресвятої Богородиці звертали особливу увагу на погоду і пов’язані з нею явища:

  • заморозки в день свята – до багатого врожаю ярих культур;
  • дощ або туман віщували жарке і посушливе літо;
  • приліт ластівок – до приходу ранньої весни.

Для того, щоб дізнатися заздалегідь, чи виповниться заповітне бажання, віруючі відламували від дерева або куща невеликий відросток і ховали його під подушку. Прокинувшись вранці, вони дивилися на дерево, з якого була зірвана гілка і, якщо на ньому виявляли птицю, це означало, що незабаром мрія неодмінно втілиться в реальність.

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021