Православна Пасха в 2018 році. Якого числа

Сама назва Пасха походить від давньоєврейського свята Песах, яке в перекладі з івриту означає “проходити повз”. Для іудеїв Песах одне з головних свят, яке відзначає визволення ізраїля з рабства і вихід з Єгипту, а так само порятунок єврейських дітей від кари Господньої. Для християн, свято Світлого Воскресіння, так само є головним релігійним святом. З-за цього, назву Пасхи з іудаїзму перейшло до християнства, але значення має інше.

Православна Пасха в 2018 році. Якого числа

ЗМІСТ
 • Якого числа відзначають
 • Традиції та обряди свята
 • Великодні прикмети та обряди

Історія свята в Новому завіті описується так. Ісус Христос був розп’ятий в п’ятницю і помер о третій годині дня. Його поховали, за традицією того часу, в окремій печері, вхід в яку закрили великим каменем. На третій день після розп’яття, шість учениць Ісуса, пішли до його усипальниці, щоб намастити тіло Спасителя пахощами, але коли вони підійшли до печери, то побачили, що похоронний камінь не на місці, а тіла у печері немає. Перед входом до могили, жінок чекав ангел, який і розповів благу звістку, що «розп’ятого Ісуса тут немає, бо він воскрес». Радісні жінки поспішили сповістити учнів-апостолів Місії про почуте. Незабаром перед ними з’явився сам Син Божий і дав свої настанови. По сей день, в це світле і радісне свято, Церква закликає всіх віруючих «відкрити очі для зустрічі з Богом і радіти Воскресінню».

Якого числа відзначають

Православна Пасха в 2018 році. Якого числа

Щоб дізнатися, коли свято Світлого Воскресіння настане в 2018 році, заглибимося в історію. На початку нашої ери, східна християнська церква, Великдень відзначали завжди в один і той же час, на чотирнадцятий день нісана (перший місяць єврейського календаря, який припадає на березень-квітень сучасного календаря), без прив’язки до певного дня тижня. Західні країни святкували Світле Неділю в наступне неділю після весняного повного місяця. У II столітті, за допомогою святого Полікарпа Смирнського, зустрічали Великдень в один і той же час всі напрямки християнства, аж до створення григоріанського календаря в XVI столітті. Православні християни продовжували дотримуватися григоріанського літочислення і відлічували дату святкування Великодня старим способом, тобто в першу неділю, наступне після березневої повноту місяця. Таким чином, у Росії святкування Великодня відбудеться 8 квітня.

Читайте також:  М'яка іграшка-собака з носка до Нового року 2018
КАЛЕНДАР СВЯТКУВАННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ПАСХИрікдата20188 квітня201928 квітня202019 квітня20212 травня202224 квітня202316 квітня

Традиції та обряди свята

Православна Пасха в 2018 році. Якого числа

Великдень-це одне з найстаріших і найяскравіших свят для всіх людей. За свою історію існування, це свято знайшло свої традиції, у католиків і зокрема у православних:

 • В честь такої важливої події, як Воскресіння Господнє, була написана спеціальна святкове богослужіння – Утреня. Служба в храмі відтворює ту історію з життя Ісуса Христа, яка сталася понад 2000 років тому. Хресний хід, який здійснюється перед Заутренней, зображує хід учениць Місії до його могили, молитва «Пасхальний канон» розповідає про подію Воскресіння. За традицією Пасхальна Літургія зачитується на дванадцяти мовах, символізуючи дар апостолам, знання декількох мов, щоб вони змогли донести вчення Спасителя іншим народам. Для служби, священнослужителі надягають свої урочисті вбрання, храм прикрашений живими квітами. Під час великоднього богослужіння парафіяни причащаються, для возз’єднання з воскреслим сином Господнім. В кінці служби висвітлюється святковий хліб (артос), паски і яйця.
 • Традиційна великодня їжа – це паска, крашанки і сирна паска. Здавна яйця фарбували переважно в червоний колір, за допомогою цибульного лушпиння. Така їжа символізувала любов спасителя до всього живого. Паску (в деяких регіонах великодній хліб – артос) – символ Ісуса Христа. Така випічка на святковому столі ілюструє присутність Бога в людському житті. Сирна паска, приготована у вигляді гори, символізує створення нового небесного міста.

 • У народі Великдень відзначають веселими гуляннями, піснями і танцями. Протягом першої великоднього тижня, дзвони на церквах звучать постійно, нагадуючи людям про щасливу подію, Воскресіння Господнє. Світле неділю проводили в колі сім’ї, влаштовували святкову вечерю, на який запрошувалися самі близькі, а так само самотні й нужденні. На наступний день вже можна було почати ходити по гостях. Саме свято тривало аж до Вознесіння Господнього.
 • Ще одне пам’ятне дію, яке прийнято на Великдень, в народі називають «христосуватися». В цей день всі люди забувають про свої почуття, чи то вони добрі, чи погані, і зустрічають один одного з фразою «Христос Воскрес! Во істину Воскрес!», а після тричі цілуються.
Читайте також:  День молоді в 2019 році: дата святкування та особливості

Великодні прикмети та обряди

Православна Пасха в 2018 році. Якого числа

 • Хто перший ввійде в будинок після Заутрені, буде щасливий увесь рік.
 • Якщо у святу воду, покласти освячене яйце і золото, це допоможе залучити багатство.
 • Щоб зняти вроки із дітей, потрібно провести освяченим яйцем по їх личикам.
 • Щоб в оселі водилося щастя і успіх, на Великдень не можна займатися домашньою працюй.
 • Пасха, свято, коли треба відкинути всі життєві справи і присвятити себе Богові. Потрібно розуміти, що це торжество придумано не для забав і веселощів, а для духовного і морального відпочинку.

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021