План випуску монет на 2018 рік ЦБ РФ

Щороку Центральний банк Росії анонсує випуск інвестиційних та пам’ятних монет. Призначення перших – інвестиції, тобто їх використовують для накопичення активів. Виготовляють такі монети з дорогоцінних металів високої проби (золота, срібла). Пам’ятні монети випускають на відзначення якоїсь події. План випуску монет на 2018 рік ЦБ РФ опублікований на офіційному сайті.

План випуску монет на 2018 рік ЦБ РФ

ЗМІСТ
  • Центральний банк Росії: інформація
  • Серії пам’ятних монет 2018
  • Захист від фальшивомонетників

Центральний банк Росії: інформація

План випуску монет на 2018 рік ЦБ РФ

Монет з дорогоцінних металів інвестиційного та колекційного призначення ЦБ випускає вже близько 50 років. Проте в радянський час вони реалізовувалися лише на міжнародному ринку. У країні їх могли придбати громадяни іноземних держав за вільно конвертовану валюту. Реалізація в Росії за вітчизняні рублі стала можливою після зняття адміністративних обмежень тільки в 90-ті роки. Сьогодні на російському ринку представлені інвестиційні і пам’ятні монети із золота, платини, срібла, паладію, датовані 1975 роком і пізніше.

Серії пам’ятних монет 2018

План випуску монет на 2018 рік ЦБ РФ

У планах Центрального банку підготувати випуск монет різних серій.

Видатні особистості Росії:

  • М. Петіпа (балетмейстер) на честь 200-річчя з дня народження;
  • М. Гіркий (письменник) – 150 років від дня народження;
  • Солженіцин А. (філософ, письменник) – 100-річний ювілей з дня народження.

Також випустять серію монет, присвячених 200-річчю з дня народження Івана Тургенєва. Пам’ятні монети на честь видатних особистостей Росії будуть виконані зі срібла.

Пам’ятки архітектури Росії:

  • Собор Св. князя Володимира (Севастополь);
  • Свято-Троїцький собор (там же);
  • Троїцький собор (Саратов);
  • Садиба «Мцирі Спаське» (Підмосков’я).

Творінням Тінторетто буде присвячений цикл монет «Скарбниця світової культури».

Поповнення різних серій новими монетами в 2018 році«200 років заснування Експедиції заготовляння державних паперів»Срібло (925)«300 років поліції Росії»Срібло (925), золото (999)«ХХІХ Всесвітня зимова універсіада–2019 Красноярськ»Срібло (925), золото (999)«400 років заснування Новокузнецька»Срібло (925)«200 років заснування Грозного»Срібло (925)«100 років заснування Кемерово»Срібло (925)«Воронезький державний університет»Срібло (925)
Читайте також:
2019 рік оголошений роком туризму і культури Росії і Туреччини

Також з недорогоцінних металів (сталь + латунне покриття) випустять монети серії «Російська Федерація», «Стародавні міста Росії», «ХХІХ Всесвітня зимова універсіада– 2019 в Красноярську».

Захист від фальшивомонетників

План випуску монет на 2018 рік ЦБ РФ

Сучасні монети з дорогоцінних металів – вироби високої складності. Їх відносять до скульптури малої форми із зображенням портретів або фігур людей, об’єктів, тварин. Для пам’ятних монет характерна висока ступінь схожості зі зразком. Стандартизоване карбоване виконання забезпечує оформлення поверхонь з заданими технічними параметрами, що дозволяє ідентифікувати весь тираж.

Перераховані особливості перешкоджають успіху фальшивомонетників в ідентичному відтворенні рельєфних малюнків, характерних для справжньої монети.

Відео

Ювілейні монети Росії до ЧС 2018

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021