Ординатура 2018-2019 | що буде, новини

Проводиться медична реформа час від часу підкидає нові сюрпризи для тих, хто планує стати лікарем. Істотно зміниться і ординатура в 2018-2019 році. Головним потрясінням для випускників медичних вишів у цьому році стали зміни умов зарахування, але на цьому нововведення не закінчуються.

Єдина можливість отримати вузьку спеціальність

Раніше всі випускники медичних вузів, щоб стати лікарями вибраних спеціальностей, відправлялися в інтернатуру або ординатуру. Головне їх відмінність полягала в термінах навчання. До того ж під час ординатури відбувалося більш поглиблене вивчення напрями. У 2016 році інтернатура була повністю скасована, тому єдиним шансом стати вузьким фахівцем залишилася ординатура, але її торкнулися серйозні зміни.

Ординатура 2018 2019 | що буде, новини

Ця форма навчання є поєднанням практики з навчальною частиною, але все ж увага більше приділяється отриманню професійних навичок. Ординатори знаходяться в підмайстрах досвідчених лікарів і рівень їх навичок безпосередньо залежить від куратора. Деякі лікарі відповідально підходять до навчання молодого покоління і передають їм свої знання, а інші просто завалюють прийшли фахівців історіями хвороб і паперовою тяганиною.

У зв’язку з проведенням медичної реформи для отримання вузької спеціальності на ординатурі слід провчитися 1-2 роки. Для складних спеціальностей, наприклад, хірург або нейрохірург, отримання навичок займає 5 років. Оскільки в червні набув чинності закон, який повністю змінив умови вступу в ординатуру, доступна вона буде не всім.

Умови вступу в ординатуру в 2018-2019 році

Студентам, які планують вступати в ординатуру в 2018-2019 році, доведеться пройти через ряд нових умов прийому. Ключовими змінами стали наступні моменти:

Читайте також:
Східний гороскоп для Кота (Кролика) на 2019 рік
 • Для вступу потрібно здати тест, схожий на ЄДІ. Випускникам буде запропоновано виконати 60 тестових завдань на перевірку знань по загальній медицині. Завдання будуть братися з Єдиної бази. На виконання тесту дається 60 хвилин. Проходження тестового завдання вважається виконаним при 70% правильних відповідей.
 • Додатково враховуються бали. Нараховуються вони в основному за стаж, при цьому лікарі в сільській місцевості отримують більше стажу, ніж у містах. 100 балів отримують випускники з червоним дипломом, а також студенти, які отримували стипендію Президента. За іменну стипендію нараховується 50 балів. Якщо раніше при прийомі в ординатуру враховували наукова праця (публікації, статті та ін), то тепер за всі нараховується 50 балів.
 • Розраховувати на бюджетні місця можуть тільки цільовики, тобто ті, хто уклав договір з певним медичним закладом.
 • Лікар, який проходив інтернатуру, не може безкоштовно навчатися за такою ж спеціальністю в ординатурі.
 • Зміни спрямовані на підвищення якості медичного обслуговування. Вже зараз багато хто почали відсіюватися. Без ординатури випускник медичного вузу може працювати тільки терапевтом або педіатром за умови, що акредитація здана успішно.

  Думки студентів, педагогів і лікарів

  Прийняття закону №212 про зміну умов прийняття в ординатуру викликав сильний резонанс. Студенти і педагоги довго обурювалися, оскільки тепер для багатьох талановитих лікарів закритий шлях для отримання вузької спеціалізації. І ось чому:

 • Потрапити на бюджетні місця практично нереально, оскільки вони будуть призначені для лікарів цільового спрямування.
 • Бали для зарахування нараховуються за стаж та стипендії, які не отримують контрактники. За публікації, статті та іншу наукову роботу бали практично не нараховуються, а адже вони розкривають талант людини і його рівень знань.
 • Вартість ординатури дорівнює декільком рокам навчання в медичному вузі і не кожному по кишені.
 • Читайте також:
  Вікторина на Новий 2021 рік питання і відповіді, для дітей, для дорослих

  Більшість ординаторів на платній основі будуть підробляти, щоб мати можливість сплатити за навчання, при цьому отримання професійних навичок відійде на другий план. З одного боку уряд бажає забезпечити належний рівень обслуговування в усіх регіонах, містах і провінціях, але з іншого – для багатьох талановитих лікарів закриється шлях у медицину.

  Ординатура 2018 2019 | що буде, новини

  Через бажання поліпшити ситуацію медичного обслуговування у селах велика частина бюджетних місць відводиться під цільове спрямування. Якщо лікар укладає договір з лікарнею для подальшого вступу в ординатуру в 2018-2019 року, по завершенню навчання він зобов’язаний відпрацювати певну кількість років.

  Акредитація після ординатури

  Нагадаємо, що Міністерством охорони здоров’я була введена система акредитації лікарів. Фахівці після проходження ординатури в 2018-2019 році будуть зобов’язані проходити акредитацію, яка буде проводитися в три етапи:

 • Тестове завдання, яке буде визначати комп’ютер.
 • Іспит, призначений для перевірки знань у вузькій спеціалізації.
 • Клінічна задача, розрахована на перевірку клінічного мислення.
 • У 2016 році в пілотному режимі акредитацію пройшли стоматологи і фармацевти. Згідно з офіційною статистикою, серед зубних лікарів із завданням впоралися майже 97%, а серед фармацевтів цей показників нижче – трохи більше 94%.

  За останніми змінами ординатори будуть проходити акредитацію в 2019 році, а потім кожні 5 років. Проходження тестів та завдань дозволить лікарю займатися діяльністю вузької спеціалізації. У разі виникнення підозр, що знання лікаря недостатні для надання якісного обслуговування, його можуть відправити на позапланову акредитацію.

  Дивіться відео про проходження ординатури в регіонах:

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021