Новий рік за східним календарем 2018. Якого числа, в чому зустрічати

У Росії, як і в усьому світі, Новий рік відзначають в ніч з 31 грудня на 1 січня, але християни досі шанують дату за старим стилем, а буддисти в Бурятії, Туві, Калмикії і на Алтаї орієнтуються на китайський календар і чекають Сагаалган або «Свято весни». У всіх цих звичаїв є одне сполучна ланка – очікування дива. Не важливо, кому наказано його здійснити – Діду Морозу чи призначеному правителем тварині, головне готовність до кращого. А щоб чарівні зміни не обійшли стороною, доводиться тримати вухо гостро!

Новий рік за східним календарем 2018. Якого числа, в чому зустрічати

ЗМІСТ
 • 2018-й у східній традиції
 • Новий рік: китайська версія
 • Як відзначають свято в КНР?
 • Чому Жовта Земляний Собака?
 • Люди, народжені в рік Собаки

2018-й у східній традиції

Новий рік за східним календарем 2018. Якого числа, в чому зустрічати

Зимове сонцестояння підходить до кінця, тому зовсім скоро настане перше після повного циклу молодик. Залишається з’ясувати, якого числа відбудеться це подія. Згідно з розрахунками стародавніх мудреців Піднебесної, в 2018 році він випадає на 16 лютого. Саме з цієї дати почнеться черговий виток, а очолить його вірна, добра і розумна Собака з належними тотемному тварині персональними атрибутами:

 • Колір: жовтий – символ стабільності і розсудливості.
 • Стихія: земля, яка наділяє своїх представників твердістю і тверезим поглядом на життя.
 • Характерні риси – вірність, доброзичливість, відповідальність та обачність.

Вважається, що Новий рік треба обов’язково вирішити всі давні суперечки, забути про образи і пробачити ближніх.

Новий рік: китайська версія

Новий рік за східним календарем 2018. Якого числа, в чому зустрічати

У Піднебесній існує легенда, що розповідає про одному з місцевих поселень, на яке унадився раз в рік нападати Чунь (Нань) – страшне і люте чудовисько. В один з таких днів у село забрів старий і попросився переночувати в однієї жінок. Йому було невідомо, в який час він прийшов, і господиня спробувала вмовити гостя якнайшвидше бігти з усіма, але так як літній чоловік зовсім вибився з сил, дозволила йому залишитися.

Читайте також:  Дитяча мода весна-літо 2018

Яке ж було здивування місцевих жителів, коли, повернувшись в село на світанку, вони побачили свої будинки цілісінькими. Посеред площі їх зустрічав сміється старий у червоному одязі оточений вертушками і мішурою, яка виривалася з хлопавок. Виявляється, Нань злякався червоного кольору, світла і гучних звуків.

Як відзначають свято в КНР?

Новий рік за східним календарем 2018. Якого числа, в чому зустрічати

2018 або за східним календарем 4716 місячний рік у Піднебесній планують зустріти, як заведено, масштабно і весело. Гуляння триватимуть 15 днів, 7 з яких китайці не будуть працювати. У цей період прийнято:

 • позбавлятися від зайвих і поламаних речей;
 • наводити в будинках порядок і красу;
 • готувати смачні страви з м’яса і риби;
 • прикрашати житло парними малюнками і виробами.
 • Питання в чому зустрічати і як відзначати тут вирішується просто. Більшість одягається в червоне. Люди вірять, що цей колір приносить щастя і благополуччя, адже саме в такі одягу був одягнений старець, який поклав початок свята. На порогах будинків вивішуються ліхтарі того ж відтінку, лунає музика і сміх. Всюди вибухають феєрверки та петарди. За одним столом збираються всі члени сім’ї і весело проводять час, так як вірять, що від святкового настрою буде залежати весь рік.

  Чому Жовта Земляний Собака?

  Новий рік за східним календарем 2018. Якого числа, в чому зустрічати

  Одного разу Будда запросив на бенкет всіх тварин. Бажаючим розділити трапезу з Просвітленим потрібно було переплисти величезне озеро. 12 перших отримали в нагороду за рік, який наділявся їх рисами характеру, а черпати силу сталі з 5 стихій різних кольорів:

 • Червоний вогонь,
 • Чорна вода,
 • Жовта земля,
 • Синє і зелене дерево,
 • Білий метал.
 • У 2018 році випадає чергу пса, одинадцятим досягла берега. Що принесе ця тварина кожному, астрологи побачать за гороскопом. В цілому ж тотем стане вести себе у відповідності з притаманними звичками і тим, як поставляться до нього підопічні. Недарма ж говорять: «Життя, як у собаки». Можливо, вона буде домашній і тому легкої, ситим і щасливим або, навпаки, бродячої, а значить голодною, озлобленою і «кусючою».

  Читайте також:  Веселі новорічні сценки для корпоративної вечірки

  Люди, народжені в рік Собаки

  СтихіяРік народженняХарактерЗолота собака1910, 1970Віддана, чуйна і сувораДерев’яна собака1934, 1994Уважна, надійна і терплячаВогняна собака1946, 2006Розумна, працьовита і щираЗемляна собака1958, 2018Комунікабельна, серйозна і відповідальна

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021