Ліга Чемпіонів сезону 2018/2019: які зміни набудуть чинності?

Спорт 2019

Ліга Чемпіонів сезону 2018/2019: які зміни набудуть чинності?

Вступить в силу Новий формат Ліги Чемпіонів сезону 2018-2019?

В кінці січня 2017 року стало офіційно відомо про майбутні зміни, які відбудуться з турніром Ліги Чемпіонів вже в 2018 році. У змінах ми постараємося розібратися максимально докладно, але поки що можна точно сказати, що ЛЧ 2018/2019 не буде таким, яким він був раніше.

УЄФА довів до відома посібників усіх європейських клубів про своє рішення надати Лізі Чемпіонів оновлений формат, який вступить в дію, починаючи з нового сезону.

Незважаючи на те, що Асоціація футбольних ліг Європи наполягала на збереженні колишніх правил та схем при проведенні турніру, УЄФА була розроблена нова стратегія, яка істотно змінила систему проведення єврокубків. Найбільші зміни торкнулися кількості клубів, які представляють країни.

Однак представники УЄФА стверджують, що ніякі великі зміни відбулися не з самою системою проведення спортивних змагань, а новий формат дав можливість по-новому підійти до організації відбору.

Що ж саме кардинально змінилося, згідно з рішенням УЄФА, і якими сюрпризами і нововведеннями зіткнеться клуби, представники національних Ліг вже в наступному сезоні в Лізі Чемпіонів?

Що конкретно змінилося?

Ліга Чемпіонів сезону 2018/2019: які зміни набудуть чинності?Нововведення та зміни, які торкнуться національних футбольних клубів після вступу правил, що регламентують систему турніру, можна визначити такими:

 • Команда, яка перемогла в Лізі Європи, відразу після тріумфу буде спрямована на змагання у груповому етапі Ліги Чемпіонів ( до цього моменту така команда могла після перемоги стати учасницею раунду плей-офф).
 • В груповий етап змагань буде направлятися чотири команди з найбільшим рейтингом з чотирьох асоціацій.
 • Тепер клуби, що входять до складу асоціацій, будуть отримувати оцінку тільки за своїм власним підсумками. Відтепер заслуги і коефіцієнти асоціацій, членами яких вони є, жодним чином не впливають на рейтинг клубу.
 • На загальну суму балів при оцінці клубу тепер будуть впливати його колишні вдалі виступи в Лізі чемпіонів. Ті команди, які раніше виходили в лідери на турнірі Ліги Європи і Лізі чемпіонів, будуть мати бонусні очки, додатково нараховуються за колишній високий результат.
 • Повністю зміниться система фінансових виплат. Суттєво збільшаться перерахування на адресу національних клубів і ліг.
 • Читайте також:  Східний гороскоп для Бика на 2019 рік

  Це цікаво! Нова система оплати буде складатися з базових і маркетингових виплат, а також доплати за спортивні досягнення та особистий рейтинг.

  Така система дозволить активніше підтримувати розвиток національного спорту.

  Що залишиться колишнім?

  Ліга Чемпіонів сезону 2018/2019: які зміни набудуть чинності?У змінах ми розібралися. Тепер згадаємо попередні правила, які не були піддані коректуванню:

 • Як і раніше командам буде залишений шанс на успіх.
 • Для нових команд в УЄФА було вирішено залишити колишнім поділ на Шлях чемпіонів і Шлях ліг, що представляють національні клуби в обох лігах.
 • У Груповому етапі Ліги раніше буде брати участь 32 клуби, половина з яких потрапляють в плей-офф.
 • Всього в основному списку команд учасників Ліги Європи, як і раніше, буде 48 клубів.
 • Управління турнірами обох Ліг передається нової компанії, створеної під егідою УЄФА. Склад директорів UEFA Club Competitions SA буде призначатися керівництвом УЄФА і АЕК, як і було раніше.
 • Раніше всі три наступних роки, починаючи з 2018, чотири країни-лідери таблиці рейтингу можуть направляти у груповий турнір чотири національні команди.
 • Наступні за ними в таблиці рейтингу країни(тільки 2) зможуть заявити на участь в змаганнях в груповому турнірі. Зробити це можуть дві команди. Стільки ж можна направити на відбірковий тур.
 • Країна, що знаходиться на 8 місці, зможе послати по одній команді відбірковий тур і груповий турнір. Таким чином, чим вище становище країни в таблиці коефіцієнтів, тим простіше їй в майбутньому сезоні потрапити на фінал.

  У майбутньому передбачається, що для всіх клубів будуть створені умови, при яких стане легше потрапляти в груповий турнір, ніж це було досі.

  Всі ці поступки і послаблення позначаться тільки на європейських клубах. Щодо Росії УЄФА продовжує витримувати колишню лінію поведінки, яка більше нагадує політичні ігри за рахунок великого спорту.

  Читайте також:  Хрещення 2018: коли набирати воду

  На тлі цього трохи дивно виглядають заходи, які УЄФА розробило для команд, невдало відіграли в Лізі чемпіонів – відразу після того, як вони зазнають фіаско на третьому відбірковому турі, вони все одно потрапляють на змагання у груповому турнірі Ліги Європи.

  У загальному і цілому система переходу країн і клубів з однієї Ліги в іншу складна і незвична. Зрозуміти її з одного разу не представляється можливим. До цих змін просто потрібно звикнути. Зрозуміти нові правила на 100 відсотків можна буде тільки після того, як ЛЧ-2019 пройде – адже правила можна буде оцінити наочно.

  Найпростіша схема, за якою проводився турнір Ліги європейських чемпіонів, була застосована в сезоні 1955-56 років, тоді велася гра на вибування. Всі команди-учасниці проводили протягом одного раунду по дві гри (одна на своєму полі, а друга в гостях). Так Кубок проводився практично до 1991 року, потім почалися зміни, які серйозно ускладнили схему потрапляння команд на самі змагання, а також на процес організації поєдинків.

  Цікаві особливості

  Ліга Чемпіонів сезону 2018/2019: які зміни набудуть чинності?Відомо, що Кубок Чемпіонів був створений за ідеєю французів, які таким чином зреагували на заяву англійської преси про те, що «Вулверхемптон Вондерерс» є найсильнішою командою у всьому світі.

  У відповідь на це твердження з ініціативи французьких журналістів був створений проект, на основі якого став проводитися турнір Ліги європейських чемпіонів. Дебют Кубка чемпіонів відбувся в 1955 році.

  Основною ідеєю проведення ігор такого формату стало виявлення найсильнішого. Для цього по ідеї французів всі команди повинні були провести відбіркові змагання у себе вдома, а потім вступити в боротьбу з клубами інших країн.

  Можна зробити висновок, що Ліга Чемпіонів 2019 року буде досить незвичайною. Нові правила значно ускладнять процес потрапляння країн і команд в Лігу, що, швидше за все, викличе заворушення як на “батьківщині” Ліги Чемпіонів, так і по всьому світу. Але поки, звичайно ж, рано щось передбачати, адже Ліга 2019 року ще в майбутньому. Будемо з нетерпінням чекати настання 2019 року і відкриття сезону оновленої Ліги Чемпіонів.

  Читайте також:  Екс-Багдад (EX-Baghdad) фільм 2019 | актори, дата виходу, трейлер
  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021