Коли закінчиться криза в Росії: прогнози на 2019 рік

Останні кілька років стали для Росії і її громадян важким випробуванням. Падіння цін на нафту, що міжнародні санкції і розрив економічних зв’язків з розвинутими країнами Заходу сильно вдарили по експортно-орієнтованій економіці нашої країни.

Більшість раніше налагоджених комерційних зв’язків в один момент були розірвані, а нові так і не вийшло створити в силу цілого ряду причин.

Тільки зовсім недавно російська економіка почала входити в зону стабільності, а по деяким секторам здалася позитивна динаміка.

Однак, згідно з прогнозами низки авторитетних експертів, новий виток кризи слід очікувати вже в 2019 році. Спровокувати його може низька ціна на енергоносії, від продажу яких залежить наповнення бюджету, і розширення санкцій, з-за чого вітчизняний бізнес втратить позиції на світових ринках.

Зміст:

  • Що чекати росіянам в 2019 році

  • Що говорить уряд

  • Прогнози експертів на 2019 рік

  • Звідки чекати порятунку

  • Коли відступить тривала криза

  • Відео-новину

Що чекати росіянам в 2019 році

Для громадян Російської Федерації прийдешній 2019 рік обіцяє стати абсолютно непередбачуваним. По-перше, це буде період закінчення виборів і уряду не доведеться догоджати своєму електорату, підтримуючи ціни і заморожуючи збори.

Це означає, що комунальні платежі зростуть, а інфляція зменшить реальні доходи громадян. По-друге, дефіцит коштів у бюджеті може спровокувати зупинку безлічі соціальних та інфраструктурних проектів, що обов’язково спричинить за собою збільшення безробіття.

Крім того, на законодавчому рівні уряд може урізати деякі виплати, а також скасує пільги та субсидії незахищеним верствам населення.

до змісту ↑

Що говорить уряд

Коли закінчиться криза в Росії: прогнози на 2019 рік

За словами представників Міністерства економічного розвитку, кардинальних змін в позитивну сторону громадянам нашої країни в 2019 році очікувати не варто. Чиновники стверджують, що економіка перебуває в стагнації і розвиток буде, але дуже повільний.

Бюджетники і пенсіонери, швидше за все, суттєвих добавок до своїх виплат не отримають. На кардинальні реформи в 2019 році розраховувати не варто — максимум чого можна очікувати, це компенсація інфляційних втрат, які, за прогнозами, повинні скласти близько 5%.

З іншого боку, керівники країни говорять про позитивну динаміку світових ринків енергоносіїв, сподіваючись що «чорне золото» у прийдешньому році відіграє позиції, втрачені за період кризи.

Крім того, згідно з останніми звітами, організації по всій країні зуміли накопичити достатньо коштів для інвестування, що, безумовно, послужить мультиплікатором розвитку всіх галузей.

Коли закінчиться криза в Росії: прогнози на 2019 рік

Єдиним незрозумілим пунктом в урядовій стратегії розвитку країни залишається замороження заробітних плат, що, на думку можновладців, має простимулювати розвиток економіки.

Керуючись своєю незрозумілою для інших логікою, вони намагаються зробити багатше населення, віднімаючи доходи. Хоча в нашій країні люди до такого ексцентричним рішенням влади вже звикли.

до змісту ↑

Прогнози експертів на 2019 рік

Десятки фінансистів і економістів постійно стежать за ситуацією в нашій країні і завжди готові поділитися своєю незалежною думкою. Так, наприклад, представники МВФ (Міжнародного валютного фонду) стверджують, що зростання російської економіки в 2019 року, може скласти 1% – 1,2%, що повторить досягнення попередніх періодів.

Такої думки дотримуються і експерти з Єврокомісії. Вони стверджують, що найближчим часом економіка нашої країни буде відновлюватися після важкого удару, і навряд чи в недалекому майбутньому покаже форсовані темпи зростання.

Коли закінчиться криза в Росії: прогнози на 2019 рік

Вітчизняні ж експерти у своїх оцінках більш оптимістичні. Вони стверджують, що хоча в 2019 році ще будуть чутні відгомони недавньої кризи, тим не менш, держава має всі шанси повністю відновитися і перейти до упевненого розвитку.

Крім того, санкцонная політика останніх років з боку західних партнерів, дозволить вітчизняному бізнесу безперешкодно освоїти слаборозвинені сфери господарювання.

до змісту ↑

Звідки чекати порятунку

Сьогодні Росія перебуває в досить складній ситуації.

З одного боку, сильно знизилася інвестиційна привабливість країни для іноземних інвесторів, а з іншого – держава вже не в змозі продовжувати фінансування масштабних проектів через виснаження резервних фондів і відсутність нових надходжень грошових коштів від продажу енергоносіїв.

Коли закінчиться криза в Росії: прогнози на 2019 рік

Ця ситуація призводить до застою в усіх сферах господарювання. Уряд живиться вирішити проблеми за рахунок приватного внутрішнього капіталу, стимулюючи підприємців інвестувати власні кошти у вільні, чи малорозвинені ніші, але судячи за останніми даними, особливого успіху це не приносить.

Надійним партнером, готовим відгукнутися на вигідні пропозиції, як і раніше залишається Китай. На жаль, гроші звідти надходять лише у видобувну галузь або в ту сферу, де гарантована прибуток. Хоча останнім часом інвестиції з «Піднебесної» все частіше вливаються і в інші напрями.

Експерти вихід із ситуації вбачають у лібералізації законодавства і створення зон вільної торгівлі. Вони пропонують перейняти досвід розвинених країн, організувавши податковий «рай» в депресивних регіонах. Такий крок допоможе не тільки знайти робочі місця для населення, але і повністю розкриє потенціал нашої країни.

до змісту ↑

Коли відступить тривала криза

Коли закінчиться криза в Росії: прогнози на 2019 рік

Очевидно, що уявна стабільність, популяризируемая в нашій країні, на самому ділі виявляється стагнацією. Держава живе виключно за рахунок продажу ресурсів і повністю залежить від їхніх цін до світових котируваннях.

Велика частина виробленої продукції не здатна конкурувати на глобальному рівні і країні доводиться захищати митами власного виробника. Для усунення стагнації необхідні сміливі рішення і кардинальні зміни, як в економічному, так і політичному сегменті.

Якщо ж поліпшення не станеться, то Росія ризикує при всіх своїх природних багатств так і залишитися сировинним придатком сильних світу цього. Однак, будемо розраховувати на позитивні тенденції в економіці РФ і хороші новини.

до змісту ↑

Відео-новину


Стаття написана спеціально для сайту “2019 рік Свині

Читайте також:  Короткі привітання на Новий рік 2019 для коханих, колег і друзів.
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021