Коли садити помідори на розсаду в 2018 році за місячним календарем

Посівний сезон у розпалі, однак це не означає, що пора поспішати за насінням Solаnum lycopersicum. Спочатку рекомендується вирахувати ідеальний час для посадки томатів за місячним календарем і підготувати грунт. Планування – наше все, переконані садівники і городники. Ці люди точно знають, коли садити помідори на розсаду в 2018 році, як доглядати за паростками і вірно проводити пікіровку. Вони завжди готові поділитися своїми секретами!

Коли садити помідори на розсаду в 2018 році за місячним календарем

ЗМІСТ
 • Основні правила робіт з розсадою
 • Хочеш знатний урожай? Готуй місячний календар!
 • Насіння томатів на розсаду: як і коли сіяти?
 • Пікіровка: як визначити готовність розсади?
 • Посадковий календар на 2018 рік: сприятливі дні для посіву помідорів

Основні правила робіт з розсадою

Коли садити помідори на розсаду в 2018 році за місячним календарем

Плодоношення будь-якої рослини залежить від ряду важливих факторів, які є результатом багатовікового досвіду предків. Помідори – не виняток. Перш ніж зайнятися розведенням цього овоча, потрібно обов’язково врахувати:

 • Кліматичні особливості місцевості.
 • Вік розсади на момент контакту з грунтом.
 • Час, необхідний для проростання насіння.
 • Розташування супутника землі.
 • Якщо перші три критерії випливають із звичайної логіки, досвіду та характеристик сорту, то останній – четвертий пункт чітко орієнтована на посівний календар. Ця «настільна книга» затятих дачників і успішних фермерів видається щорічно і є «дороговказною зіркою» при посіві всіх відомих садових і городніх культур.

  Хочеш знатний урожай? Готуй місячний календар!

  Коли садити помідори на розсаду в 2018 році за місячним календарем

  Ще в давнину було встановлено, що супутник Землі робить вплив на всі процеси життєдіяльності рослин і організмів. Пізніше цю залежність підтвердила наука і тепер кожен агроном знає, що на зростаючу Місяць соки рослин прагнуть вгору, а на убуваючу – тяжіють до коріння. Достатньо ознайомитися з фазами небесного світила, і Всесвіт забезпечить відмінний результат, а допоможе в цьому посівний календар!

  Читайте також:
  Ділові листи — привітання з Новим роком: зразки

  Тим, хто тільки збирається почати орієнтуватися за місячним календарем, рекомендується дотримуватися обережності, адже підробками рясніє не тільки Інтернет, але і прилавки звичайних кіосків. Шахраї знають, що видання користується величезним попитом і намагаються на цьому заробити, змінюючи лише рік публікації, а неї її вміст.

  Насіння томатів на розсаду: як і коли сіяти?

  Коли садити помідори на розсаду в 2018 році за місячним календарем

  Визначивши ідеальні терміни для посадки томатів за місячним календарем, необхідно вибрати грунт. Підійде легка, пухка земля. Її можна купити або підготувати самостійно, використовуючи городній грунт. Для цього знадобляться:

  • пісок;
  • торф;
  • тирсу або коров’яку.

  Перед посадкою томатів, рекомендується перевірити сорт на схожість. Для цього знадобиться склянка з водою, куди слід висипати насіння. Використовувати потрібно лише ті, що осіли на дно, зробивши ще один важливий крок – замочування (помістити в розчин мікроелементів на 10-12 годин). Саме цей процес забезпечить дружні і рясні сходи. Сіяти розсаду необхідно в спеціальну ємність з дренажними отворами, дотримуючись таких правил:

  • Викласти «доріжки» з мокрої марлі.
  • Поглибити насіння томатів у грунт на 1-2 див.
  • Накрити прозорою плівкою.

  Після завершення заходу, поставити розсаду проростати на південну сторону і простежити, щоб грунт не пересихав. При появі сходів, оболонку можна зняти і пересадити паростки в горщики. Не забувати підгодовувати і дотримувати температурний режим.

  Територія РФ завелика, що зумовлює щорічне поява різних дат, придатних для посіву та вирощування пасльонових. В середині травня тепличну посадку томатів починають землероби середньої смуги (Московська, Тверська, Смоленська та інші області). У північних регіонах сезон стартує пізніше – на початку червня. З’ясувати, коли садити помідори на розсаду в 2018 році нескладно шляхом простих обчислень і з урахуванням місячних фаз.

  Читайте також:
  Що можна подарувати на Новий 2018 рік коханій дівчині - ідеї та варіанти подарунків

  Пікіровка: як визначити готовність розсади?

  Коли садити помідори на розсаду в 2018 році за місячним календарем

  Сходи, придатні для зміни місця проживання на грядку, повинні досягти певних параметрів:

  • висота зростання: від 25 див.;
  • значна товщина стовбура;
  • близько десятка соковитих листків;
  • пара суцвіть.

  Якщо час садити томати прийшло, але паростки виглядають слабкими і не надто розвиненими, то процедуру доведеться відкласти до настання наступного відповідного місячного періоду.

  Посадковий календар на 2018 рік: сприятливі дні для посіву помідорів

  Де і коли краще садити помідори на розсаду?Сприятливі дніНесприятливі дніПівденний регіон – лютийз 16 по 18 лютого, з 21 по 22, з 25 по 26 числоз 2 по 3 лютого, з 9 по 10 і 15 числа (молодик)Середня широта – березень1 березня, 20 і 21 (Місяць у Тельці), з 24 по 26 число (супутник Землі в Раку)з 8 по 10 березня, з 13 по 15, 17 число (молодий місяць)Північна смуга – квітеньз 17 по 18 квітня; 21 і 22, з 27 по 28 числоз 4 по 6 квітня, 14 і 15, а також 16 числа (молодик)На всій території Росії: травень і червеньв травні: з 18 по 19, з 24 по 26у травні: 2 і 3; 7 і 8, а також 15 числа (молодик)у червні: з 14 по 15, 21 і 22 числау червні: 3 і 4, 8 і 9, 12 і 13 числа

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021