Канікули в школах України 2020-2021: осінні, зимові, весняні і літні

Коли будуть шкільні канікули 2020-2021 в Україні? Це питання хвилює всіх українських школярів і їх батьків. Розклад періодів відпочинку та інші подробиці детально розглянуті нижче.

Система навчання в Україні є семестрової, хоча в деяких освітніх установах (переважно в ліцеях і гімназіях) досі використовуються триместри. Але за новими загальноприйнятими правилами навчальний рік ділиться на два практично рівних семестру-півріччя, і кожен містить по дві чверті. Тобто в результаті навчання триває протягом все тих же чотирьох чвертей, але правила перевірки знань і заповнення журналів змінилися (зникли четвертні оцінки, атестації проводяться тільки два рази за рік).

Канікули в школах України 2020 2021: осінні, зимові, весняні і літні

Розглянемо в таблиці структуру 2020-2021 року з термінами і тривалістю семестрів і четвертин, а також іншими подробицями:

ЧвертьПеріодТривалість, позапланові вихідні
Перший семестр
ПершаЗ 1 вересня по 23 жовтня 2020-го рокуВосьмитижнева чверть з однієї неповної тижнем з-за вихідного дня (14-го жовтня)
ДругаЗ 2 листопада по 24 грудня 2020-го рокуТривалість – вісім тижнів, остання з яких триватиме чотири дні.
Другий семестр
ТретяЗ 11 січня по 26 березня 2021 рокуНайдовша чверть тривалістю 11 тижнів (одна буде неповною у зв’язку з 8-им березня). Але ймовірні скорочення через карантин. Офіційні припинення навчальних процесів в українських школах здійснюються на тлі зростання захворюваності на ГРВІ (щорічно пік припадає на лютий-березень).
ЧетвертаЗ 5 квітня по 28 травня 2021-го рокуТривалість складе вісім тижнів, але дві з них у травні будуть неповними через переносів свят, що припадають на вихідні дні.

Зазначені терміни актуальні для шкіл з п’ятиденним робочим тижнем. Якщо діє «шестиденка», то все чверті закінчуються на день пізніше представлених у таблиці крайніх дат.

Періоди канікул

Канікули починаються після кожної завершеної чверті навчального року і тривають зазвичай тиждень. Виключення – більш тривалі зимові новорічні канікули (вони тривають більше двох тижнів), а також самі тривалі літні, під час яких усі школярі відпочивають цілих три місяці.

Читайте також:  Що приготувати на рік Свині 2019 - прості рецепти з фото

Канікули в школах України 2020 2021: осінні, зимові, весняні і літні

Розглянемо в таблиці терміни канікул в українських школах у 2020-2021 навчальному році:

КанікулиКоли починаютьсяДо якого числа тривають
Осінні26-го жовтня 2020 р.До 1-го листопада 2020 р.
Зимові25-го грудня 2020 р.До 12-го січня 2021 р.
Весняні29-го березняДо 4-го квітня
Літні29-го травняДо 31-го серпня

Реальні дати можуть у деяких випадках відрізнятися від наведених в таблиці. По-перше, якщо школярі в конкретному освітньому закладі навчаються шість днів, а не п’ять, то для них останніми навчальними днями будуть не п’ятниці, а суботи (тобто завершення кожної чверті відсувається на один день).

По-друге, зазначені строки рекомендаційні. Їх дотримується переважна більшість шкіл, але при цьому керівництво може самостійно та обґрунтовано прийняти рішення про більш ранньому старті відпочинку або, навпаки, про його відстрочення. Але будь зміщення не повинні перевищувати тиждень. Хоча при форс-мажорних обставинах переноси можуть бути тривалішими. До таких ситуацій належать тривалий карантин, несприятлива обстановка в конкретній школі, погодні умови і перебої в теплопостачанні.

Тривалі святкові вихідні

Державні свята в Україні є вихідними днями для державних установ. Школи не працюватимуть у всі такі дати, а деякі періоди відпочинку подовжуються, наприклад, якщо червоне число календаря випадає на кінець або початок тижня (п’ятницю, понеділок) або на суботу або неділю. У першому випадку загальноприйняті вихідні йдуть до свята або після нього. В останньому випадку святкові дні, що припали на суботу або неділю, переносяться на найближчі будні.

Канікули в школах України 2020 2021: осінні, зимові, весняні і літні

У 2020-2021 навчальному році в українських школах очікується двоє позапланових тривалих вихідних, які можна вважати додатковими короткими канікулами:

  • З 6-го березня по 8-е у 2021-му році. Давно ходять чутки про скасування Міжнародного жіночого дня в Україні, але відповідне рішення чинним президентом не прийнято (він в інтерв’ю заявляв, що скасування для нього неактуальна, і таке свято потрібне людям).
  • З 1-го травня по 4-е 2021-го року. Так як День праці відзначається в самому початку травня, випадає на суботу, то приурочений до цієї дати вихідний переноситься на найближчий будній день – понеділок. Також додатковий неробочий день обумовлюється Великоднем, яка в 2021-му буде другого травня. Перенесення здійснюється на вівторок – 4 число.
  • З 8-го травня по 10-е. День Перемоги, традиційно святкується українцями дев’ятого травня, випаде в 2021-му році на неділю, тому державний вихідний буде перенесений на понеділок – десяте число.
Читайте також:  Гороскоп для Стрільців на 2018 рік. Чоловіки та жінки

Також неробочим днем буде 14-е жовтня, в яке відзначається День захисника України. Але дата в 2020-му році випаде на середу, тому ніяких переносів і довгих вихідних очікувати не варто.

Додатковий відпочинок для першокласників: чи передбачений в Україні в 2020-2021 році?

У Росії практикується продовження канікул для першокласників. Учні перших класів багатьох шкіл відпочивають довше на тиждень під час найбільш тривалою і непростою третьої чверті, а саме в кінці лютого (з 24-го по 29-е число). Але в українських освітніх установах такі поблажки для першокласників не передбачені.

Канікули в школах України 2020 2021: осінні, зимові, весняні і літні

Згідно з реформою НУШ («Нова українська школа»), в школах повинна створюватися і підтримуватися максимально комфортна і сприятлива середа для учнів. В ході процесу навчання повинні зберігатися нормальний психологічний стан і здоров’я школярів, особливо молодших. Та все ж рішення про продовження канікул приймаються керівниками установ індивідуально і самостійно.

Відвідування шкіл під час канікул

Канікули – це заслужений і необхідний відпочинок для всіх учнів українських шкіл. Але від самих школярів та їх батьків можна почути невдоволення з приводу того, що діти змушені відвідувати навчальні заклади навіть у канікулярний неробочий час. Обгрунтовано це?

Дійсно, в деяких школах України під час канікул продовжують працювати деякі гуртки, факультативи та секції. Іноді організуються додаткові позаурочні заняття для відстаючих учнів або, навпаки, для обдарованих, які готуються до олімпіад, змагань чи конкурсів. Але право вибору надається учням та їх батькам. Так, якщо в канікулярний період плануються оздоровчі, профілактичні заходи або сімейні поїздки, то зобов’язати до відвідування шкіл ніхто не може.

Винятком є проходження обов’язкової літньої практики, яка проходить у червні протягом двох тижнів. За відвідування таких заходів школярам виставляються оцінки, що йдуть в журнал і впливають на загальну успішність. Тому за бажанням відмовитися від практичних занять не можна, якщо немає документа, що підтверджує неможливість проходження (наприклад, довідки від лікаря про захворювання або виписки з історії хвороби). Але навіть при наявності доказів практика не може скасовуватися, а лише переноситься на інший період літнього сезону.

Читайте також:  Різдвяні вітання для дітей у віршах

Важливі очікувані зміни

Канікули в школах України 2020 2021: осінні, зимові, весняні і літні

На 2020-2021 навчальний рік заплановано декілька змін, у тому числі позапланових. Розглянемо їх детальніше:

  1. Вкорочення літніх канікул через пандемію коронавіруса. Карантин у всіх українських освітніх установах продовжили, і коли він закінчиться, поки неясно: все буде залежати від ситуації з захворюваністю COVID-19. Але так як повноцінний навчальний рік з-за епідемії вже скоротився мінімум на місяць, то МОН України (Міністерство освіти і науки) розглядає можливість прийняття рішення про продовження періоду навчання до 1-го липня. Таким чином, літні канікули починаються лише з липня, а завершуються, як правило, в кінці серпня.
  2. Так як з 2018-го року відзначається католиками Різдво визнано офіційно вихідним днем, то зимові канікули можуть починатися раніше – з дати католицького церковного різдвяного свята. Тобто новорічний відпочинок стартує з 25-го грудня, з п’ятниці (а не суботи).
  3. Швидше за все, навчальний рік триватиме до 28-го травня. Тобто саме з цього числа почнуться самі тривалі літні канікули. На 29-е травня заплановані останні дзвінки у всіх українських школах.

Інформація про канікули в українських школах дозволяє з’ясувати, коли відпочиватимуть учні, а також спланувати відпустки батьків і тривалі поїздки. Але уточнювати періоди слід в загальноосвітніх закладах: директори можуть самостійно приймати рішення і зміщувати канікулярні терміни. Хоча зазвичай канікули не можуть починатися раніше чи пізніше рекомендованих МОН більше ніж на один тиждень.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021