Канікули в 2017-2018 навчальному році в Росії | шкільні

Канікули – найулюбленіша пора для всіх школярів. Не важливо, чи йдеться про круглих відмінників або непосид-троечниках, відпочинку кожен учень чекає з однаковим нетерпінням. Звичайно, шкільні плани на 2018-2019 навчальний рік ще не складені, але дізнатися приблизний розклад можна вже зараз.

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільніКанікули 2018-2019: норми і правила

Хто визначає, коли школярі буду вчитися, а коли відпочивати? Останнє слово в цьому питанні належить шкільної адміністрації. Як правило, перед початком навчального року Міністерство освіти видає наказ, в якому приписується загальна тривалість року і загальний час відпочинку. На підставі цього наказу та ряду інших документів адміністрація школи формує навчальний план – і вже в ньому прописуються точні дати початку і закінчення шкільних канікул 2018-2019 року.

Навчальні нормативи:

 • сумарна тривалість шкільних канікул (за винятком літніх) не повинна бути менше 30 днів;
 • між навчальними чвертями повинно бути не менше 7 днів відпочинку;
 • тривалість літніх канікул – не менше 2 місяців.

Ці нормативи дійсні для всіх навчальних закладів по всій території РФ.

Триместри і чверті

Спілкуються між собою школярі та їх батьки іноді помічають, що в різних школах канікули починаються і закінчуються в різний час. Причина цього – система організації навчального часу. Частина шкіл нашої країни ділить навчальний рік на чотири частини – чверті, а частина – на три, звані триместрами. Після закінчення кожної навчальної частини – чверті або триместру – починаються канікули.

Чверті

У разі, якщо школа використовує четвертну систему навчання, канікули протягом навчального року 2018-2019 розподіляються наступним чином:

 • Осінні канікули – на рубежі другого і третього осінніх місяців, тобто кінець жовтня – початок листопада. Тривалість осінніх канікул 2018-2019 – 8 днів.
 • Зимові канікули – друге їх назва «новорічні», тому що припадають на найулюбленіше свято. Найдовші (не рахуючи літніх) канікули – цілих два тижні (а іноді і трохи більше); останні дні грудня і десять днів січня.
 • Другі зимові канікули – тільки для першокласників. Щоб полегшити дітям адаптацію в школі, для них був введений додатковий період відпочинку – тиждень в лютому.
 • Весняні канікули – після закінчення найдовшою і найскладнішою чверті слідують сім днів відпочинку. Як правило, весняні канікули припадають на кінець березня — початок квітня.
 • Літні канікули – три місяці відпочинку, з червня по серпень включно; для більшості школярів в майбутньому навчальному році літні канікули почнуться з 25-27 травня.
Читайте також:  Як привітати з Різдвом одного у віршах

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Триместри

Для шкіл з триместровым навчанням розклад шкільних канікул 2018-2019 навчального року виглядає набагато простіше – п’ять тижнів навчання і тиждень відпочинку. В окремих випадках – чотири тижні навчання плюс тиждень канікул.

Тобто дати початку і закінчення новорічних канікул, їх тривалість і в школі з навчання по чвертях, і в школі з навчанням по триместрах майже завжди співпадають (різниця може скласти всього пару днів).

Осінні канікули

Напевно, найочікуваніша частина шкільного відпочинку. Ще свіжі в пам’яті спекотні дні вільного літнього відпочинку, ще тримається тепла погода за вікном, і так хочеться забути про всіх уроках, не робити домашніх завдань, закинути подалі сумку з підручниками – і відпочити!

Так як свято – загальний вихідний, і в 2018 році припадає на неділю, то дата закінчення канікул трохи зсувається.

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Тобто на канікули учні йдуть 26-27 жовтня, у п’ятницю або суботу, в залежності від тривалості навчального тижня. А повертатися до уроків необхідно 6 листопада, у вівторок. Зміщується закінчення канікул через перенесення святкового дня 4 листопада на 5 число, з неділі на понеділок, тобто вівторок 6 листопада буде першим робочим днем тижня.

При навчанні по триместрах у школярів буде два періоди відпочинку:

 • 8 жовтня – 4 жовтня, перший тиждень відпочинку;
 • 19 листопада – 25 листопада, другий тиждень відпочинку.

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Зимові канікули

Новий рік – улюблене свято дорослих та дітей. Ну як же без канікул на честь кращого свята?

На новий рік і Різдво випадають самі довгі шкільні канікули в 2018-2019 навчальному році. Тривалість їх трохи більше двох тижнів, а для молодших класів – майже три тижні.

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Варто пам’ятати: 26 грудня, середа – дата орієнтовна. Вже зараз говорять про те, щоб зробити днем початку зимових канікул 24 грудня, понеділок. Тобто школярі фактично почнуть відпочивати вже з 22-23 грудня (в залежності від тривалості шкільної тижні). Як би те ні було, молодші класи, швидше за все, дійсно підуть на канікули 24 грудня. Чи приєднаються до них середні і старші класи – покаже час.

Читайте також:  Десерти на Новий Рік 2019: Топ-5 рецептів низькокалорійних

На період зимових канікул припадають два свята – Новий рік і Різдво. Якщо з новим роком все ясно – 1-2 січня офіційні вихідні дні, то з другим святом може виникнути плутанина. 7-8 січня вихідні дні, до них зазвичай додаються загальноросійські різдвяні канікули. За минулі роки ми звикли, що робоче/навчальний час починається з 10 числа. Але в 2019 році 7-8 січня припадає на понеділок-вівторок, а значить, і ніяких переносів не буде. Тобто в школу доведеться йти все-таки в середу 9 січня.

Додаткові зимові канікули

Для учнів перших класів введені додаткові зимові канікули. Зроблено це для того, щоб допомогти дитині адаптуватися до навчального процесу плюс знизити рівень стресу від найдовшої третьої чверті.

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Дата поки орієнтовна, перед початком навчального року період додаткових канікул буде визначено більш точно.

У триместровій системі навчання два періоди відпочинку:

 • 24-26 грудня – 9 січня;
 • 11-17 лютого.

Новорічні канікули у триместровых і четвертних шкіл майже повністю збігаються.

Весняні канікули

Кінець навчального року – дуже напружений для кожного школяра час. Учнів чекають контрольні, диктанти, екзамени – словом, підведення підсумків навчального року. Перед таким складним періодом обов’язково потрібно як слід відпочити!

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Тобто відпочинок фактично почнеться з 23-23 березня, а перші уроки четвертої чверті – 1 квітня.

Для триместровых передбачені два весняних канікулярних періоду :

 • 18 березня – 24 березня;
 • 22 квітня – 28 квітня.

Канікули в 2017 2018 навчальному році в Росії | шкільні

Звичайно, дати початку та закінчення канікул на 2018-2019 навчальний рік дані досить приблизно, і в загальний навчальний розклад обов’язково будуть вноситися корективи. І для четвертних, і для триместровых шкіл канікулярні періоди визначаються керівництвом школи, і навіть у середині навчального року дні відпочинку можуть бути змінені з цілого ряду об’єктивних причин.

Читайте також:  Східний гороскоп на 2019 рік Щур: жінки та чоловіки

Читайте також:

 • Випускний в Кремлі в 2019 році
Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021