День сім’ї, любові і вірності у 2019 році: дата та особливості свята

Сім’я завжди була однією з найголовніших цінностей для кожної людини. І в далекій давнині, і для сучасників, саме сім’я вважається головною основою щасливого суспільства. Не випадково, неофіційне свято у знак поваги до сімейних цінностей швидко прижився в народі і став одним з найбільш шанованих. День сім’ї, любові і вірності у 2019 році відзначатиметься 8 липня, у всіх буде чудова можливість привітати своїх близьких людей.

Російський свято приурочене до дня пам’яті Петра і його дружини Февронії — православних святих, які є покровителями сім’ї та шлюбу. Незважаючи на те, що всеросійський свято досить молодий, за роки його існування він став дуже популярним у народі. До цього дня планують одруження і влаштовують сімейні торжества. Символом цього дня є квітка ромашка, з якого плетуть вінки і роблять букети.

Історія свята

День сімї, любові і вірності у 2019 році: дата та особливості святаСімейний союз Святих Петра і Февронії довгий час служив зразком подружжя і став справжнім символом самовідданої любові і вірності. Їх шлюб зазнав чимало випробувань і труднощів, вони жили разом в багатстві і бідності, не розгубили своїх почуттів і в горі, і радості. Саме на батьківщині Святих, в Муромі, зародилася ідея створення свята подружньої любові та сімейного щастя, і в 2008 році ініціатива міської влади отримала схвалення.

Новий свято став всеросійським і відзначається щороку, хоч і не є офіційним вихідним днем. Разом з росіянами його святкують і в інших країнах. День на знак чистою і безкорисливої любові має свій символ і пам’ятний знак — медаль, на якій зображена ромашка і лики Петра і Февронії. Свято є аналогом дня Святого Валентина відзначається не тільки всіма закоханими, але і сімейними парами.

Читайте також:  Новорічні рецепти закусок на 2019 рік

Життя святих

Петро був другим сином Муромського князя, який вступив на престол і прийняв кермо влади в 1203 році. За кілька років до цього, він захворів на проказу і втратив надію на одужання. Проте, одного разу уві сні йому було видіння, що селянка Февронія, з дитинства вивчала властивості трав і рослин, здатна повернути йому здоров’я.

День сімї, любові і вірності у 2019 році: дата та особливості святаПрибувши в село, де проживала дівчина. Князь дав обіцянку одружитися на ній, якщо вона зможе його вилікувати.
Незважаючи на те, що Февронія була родом із селян, князь Петро виконав обіцянку і одружився на ній. Після прийняття князівства, він не послухав поради бояр залишити простолюдинку, а волів щасливе сімейне життя, відмовившись від влади.

Мудра молода княжна у всьому підтримувала дружина і допомагала долати будь-які знегоди. Петро жодного разу не пошкодував про свій вибір і завжди обожнював дружину. Після великої смути, бояри закликали князя назад у Муром. Февронія зуміла завоювати любов і повагу народу, завдяки чому їх правління тривало досить довго.

В старості вони пішли в монастир, там вони молили Господа, щоб смерть наздогнала їх в один день. У 1228 році святі відійшли в інший світ і спочатку були поховані окремо. Згідно з народним переказом, після поховання їх тіла опинилися разом. Чудо повторилося двічі, тому монахи прийняли рішення виконати волю нерозлучних подружжя і поховали в одній могилі.

Свято сім’ї не випадково відзначається 8 липня — це дата пам’яті святих. Подружжя стали покровителями закоханих і сімейних пар, тому нерідко молоді люди вибирають цей день для одруження.

Традиції і прикмети

День сімї, любові і вірності у 2019 році: дата та особливості святаУ народі з цим святом пов’язано чимало прикмет і особливих традицій. Зазвичай відзначати його починають з походу в храм, де здійснюють молитву про сімейне благополуччя. Якщо є проблеми або непорозуміння між подружжям, день вважається найбільш підходящим для виправлення ситуації.

Читайте також:  Гороскоп на 2019 для Близнюків. Чоловік і жінка

Молоді незаміжні дівчата ворожать і здійснюють обряди, щоб їм попався вірний чоловік, а в родині були взаєморозуміння і любов. У цей день прийнято вітати всіх членів своєї сім’ї. За традицією велика родина збирається за святковим столом, для якого готують найрізноманітніші страви.

У народі вірили, що з 8 липня всі русалки йдуть далеко від берега, тому купання в річках і озерах стає безпечним. Особливу увагу приділяють погоду. Якщо у свято йде дощ, це обіцяє великий врожай меду. Якщо день спекотний, значить ще 40 днів буде стояти суха спекотна погода.

Відео про свято — День сім’ї, любові і вірності

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021