День російської науки в 2018 році. Якого числа

«Усі роботи хороші» сказав, як відрубав, Маяковський своїм оригінальним віршем і з ним не посперечаєшся. Однак є люди, без яких світ не був таким, яким знає людство. Їх звеличують завжди, але особливо в День російської науки. Якого числа відправляти поздоровлення вченим в 2018 році, як правильно організувати урочисті заходи, і де знайти теплі слова для видатних умів? Про історію та традиції свята розкажуть справжні знавці!

День російської науки в 2018 році. Якого числа

ЗМІСТ
 • Професійне свято наукових співробітників в РФ
 • Російської Академії наук бути!
 • РАН приймає поздоровлення
 • Цікаві факти про РАН
 • День російської науки 2018: все, що потрібно знати про свято

Професійне свято наукових співробітників в РФ

День російської науки в 2018 році. Якого числа

Для тих, хто задається питанням, якого числа приймають вітання професори і академіки, науковці та аспіранти, кандидати та доктори наук, кращою стане підказкою сама історія і одна з чудових сторінок – дата створення Російської Академії наук (РАН): 8 лютого 1724 року. Незважаючи на те, що офіційний статус вона набула лише у 1999, звичай вшановувати вчених набагато старше. Правда, до виходу указу президента РФ, приуроченого до 275-річчя знаменитого на весь світ установи, святкові заходи проводилися у третю неділю квітня (в СРСР).

У 2018 році свято випадає не четвер. За ним не закріплений вихідний, але це ніколи не заважало видатним особистостям відзначати своє професійне свято, слідуючи власним непорушним традиціям. Однією з таких є організація:

 • конференцій і семінарів;
 • анонси нових винаходів;
 • виставок і презентацій робіт;
 • нагороджень лауреатів конкурсів та грантів
Читайте також:  Успенський піст у 2019 році: дата, історія події і особливості

В іншому фізики і хіміки, біологи і філологи, а також всі представники світу науки, такі ж люди як і всі. Їм не чуже бажання весело проводити час, тому, якщо є бажання привітати своїх викладачів, можна сміливо організовувати і більш легковажні заходи: концерти, капусники, Квни і т. д.

Російської Академії наук бути!

День російської науки в 2018 році. Якого числа

Прославився своїми реформаторськими ініціативами Петро Перший просто не міг залишити без уваги науку. Курс на європейський устрій привів великого царя до створення оплоту знань – Академії, на століття, що об’єднала у своїх стінах найвидатніших учених, серед відомі всьому світові імена:

 • М. В. Ломоносов, який вніс величезний внесок у розвиток Росії;
 • В. К. Зворикін – винахідник мікроскопа і телевізора;
 • І. в. Сікорський – творець першого вертольота бомбардувальника;
 • С. П. Корольов, відкрив людині шлях у космос;

Цей список займає не одну сторінку, а персони в ньому заслуговують особливих почестей, актуальних не тільки в День російської науки.

РАН приймає поздоровлення

День російської науки в 2018 році. Якого числа

Жоден святковий захід на честь видатних і майбутніх геніїв не обходиться без душевних слів. Звичай складати в стінах Академії оди і дифірамби давно не в моді, але їх складанням теж користуватися не заборонено. Бажати прийнято:

 • світлих думок і великих звершень;
 • загального визнання і заслужених лаврів;
 • реалізації потенціалу і вдалих пошуків правильних відповідей

Не варто обмежувати фантазію, адже крім професійних привітань завжди приємно чути ті ж, що звучать частіше інших: про здоров’я і довголіття, щастя і матеріальне благополуччя, любові і добробут.

Цікаві факти про РАН

День російської науки в 2018 році. Якого числа

З дати заснування російський оплот знань і відкриттів зазнав багато. Змінювалися його назви, з року в рік зростав складу наукових співробітників, а разом з ним оклади збільшувалися двигунів прогресу. Так було не завжди. У своїй довгій історії Академія знала злети і падіння.

Читайте також:  Серіал «Молодий Шелдон» 2018

Нинішній склад установи сформований в 2017 році. В нього увійшло 79 кандидатів. Відають світом науки Загальні збори та Президія РАН, який очолює фізик А. М. Сергєєв. Відповідне відділення закріплено за кожною галуззю: від історії і географії до нанотехнологій і військової сфери. Організовані і продовжують створюватися регіональні відділення і наукові центри, профільні установи, поради і т. д.

День російської науки 2018: все, що потрібно знати про свято

Офіційна назва святаДень російської наукиЗаснованийУказом Президента РФ від 7.06.1999 № 717ЗначенняПриурочений до утворення Російської академії наук 8.02.1724Дата в 2018 році (фіксована)8 лютого, четверСтатусВсеросійськийВихіднийНе закріпленийЧисельність наукових співробітників РАН46 955Середня заробітна плата47 500 тис. руб.

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021