День працівника прокуратури РФ в 2018 році. Якого числа, привітання

День працівника прокуратури 2018 – професійне свято, яке в нашій країні відзначається після закінчення новорічних канікул. Дата фіксована – 12 січня, незалежно від вихідних в календарі.

День працівника прокуратури РФ в 2018 році. Якого числа, привітання

ЗМІСТ
 • Історія свята
 • Традиції святкування, привітання
 • Шлях у професію

Історія свята

День працівника прокуратури РФ в 2018 році. Якого числа, привітання

Прокуратура – ключовий інститут правоохоронної системи, що стоїть на сторожі інтересів держави і контролює громадську безпеку. Представники професії ведуть непримиренну боротьбу з усіма існуючими формами корупції і злочинності. Від їхньої неупередженої позиції і професіоналізму залежить відновлення справедливості і підтримання в людях віри в закон.

Ряд термінів з юриспруденції виникли ще в античності:

 • «юрист» – латинською «право»;
 • «прокурор» – «піклується про що-то».

Однак у вітчизняній історії поява посади першого генерал-прокурора офіційно зафіксовано тільки в 1722 р. 12 січня. Тоді за указом Петра I «государевим оком» став Павло Ягужинський. У зв’язку з цією пам’ятною датою і було вирішено, якого числа буде відзначатися подія в РФ.

У 1934 р. Прокуратура СРСР стає самостійним органом влади, а в 1979 р. обов’язки даного органу розширюються і максимально конкретизуються. У 1993 і 1914 роках в Росії знову відбуваються реформи, які суттєво впливають на поліпшення якостей правового врегулювання. В обов’язки прокуратури входить:

 • Розслідування правопорушень.
 • Спостереження за точністю дотримання законів.
 • Боротьба з корупцією.
 • Захист законослухняних громадян.
 • Міжнародна взаємодія.
 • Традиції святкування, привітання

  День працівника прокуратури РФ в 2018 році. Якого числа, привітання

  Незважаючи на низку новорічних гулянь, що передують професійного свята, він не залишається непоміченим. За традицією в парадному залі Кремлівського палацу влаштовується урочистий прийом, на якому президент РФ особисто нагороджує черговим званням, грамотами та цінними подарунками особливо відзначилися співробітників. При вручення урядових нагород присутні Генпрокурор і міністри МВС і оборони. Телеглядачів у цей вечір чекає святковий концерт, а також трансляція передач присвячених правовій тематиці.

  Читайте також:
  Що можна подарувати дитині на Новий рік 2018 - ідеї новорічних подарунків для дітей.

  Своїм свято вважають не тільки ті, хто працює у відомстві, але і ветерани професії, студенти профільних вузів, їх наставники. Вони отримують привітання від колег і друзів, на корпоративних заходах. У колі сім’ї свято стає домашнім. Близькі першими поспішають привітати дорогих їм людей, самовіддано які виступають на боці закону.

  Шлях у професію

  День працівника прокуратури РФ в 2018 році. Якого числа, привітання

  Надходження в юридичний вуз – лише початковий етап кар’єри. Перевага при цьому віддається такими напрямами:

 • юриспруденція;
 • правове забезпечення національної безпеки;
 • правоохоронна діяльність.
 • Щоб отримати посаду помічника прокурора (відразу після випуску з навчального закладу зайняти посаду прокурора не вийде), необхідна обов’язкова атестація.

  Прокурору слід володіти високою дисциплінованістю і аналітичним мисленням, особливо якщо його діяльність здебільшого пов’язана з судовими процесами. Адже головне завдання – не допустити, щоб злочинець залишився на волі, для чого потрібно зібрати і перевірити доказову базу. Співробітники, що мають на своєму рахунку блискуче завершені гучні справи і кришталево чисту репутацію, отримують хороші шанси на підвищення по службі.

  Тип святаПрофесійнийДата в 2018 р.12 січня, п’ятницяЗаснований Президентом Росії Борисом Єльциним, Указ № 1329 від 29.12.1995ЗначенняПриурочений до появи інституту російської прокуратури при Петрові Великому (Петро I)

  Відео

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021