День науки в 2019 році якого числа в Росії

День науки в 2019 році якого числа в Росії

Науку багато років вважають основою розвитку, прогресивним напрямом, що дозволяє людству процвітати. Не можна залишати цю сферу без індивідуального свята. В цілому, наука, а також людство, яке присвячує їй максимум часу, потребують особливої уваги, вирішенні різних питань, пов’язаних з цим напрямком. За рахунок підтримки вчених вдалося пояснити найцікавіші явища, природні закони і наявність життя на планеті. Перерахувати всі заслуги практично неможливо, адже перелік не обмежується кількістю пунктів, він стабільно розширюється, поповнюється неординарними науковими проривами.

У зв’язку з розвитком науки з’явився прогрес, отримані знання дають можливість пояснити актуальні закони, використовуючи їх на практиці. Більш того, дана сфера ні в якому разі не припинить особисте існування, так як, не дивлячись на серйозний багаж відкриттів, який є нині, це лише пік айсберга. Наука дозволила покращити якість життя людей, вирішила певні проблеми, і запобігла не одну катастрофу. Оцінити важливість науки не під силу нікому, залишається лише нею захоплюватися.

Як зародився свято?

До науки шанобливо ставляться в різних куточках світу, для неї передбачено 2 свята – всесвітнього та міжнародного типу, відзначається 10 листопада і 12 лютого. Притому друга дата має зв’язок з Дарвіном, це його день народження.

День науки в 2019 році якого числа в Росії

Як зародився свято?

У РФ свято заснував президент Єльцин у 1999 році. Відповідно до Указу, в офіційному переліку свят з’явився День російської науки. Ініціативу висунув не глава держави або його помічники, а вчені з РАН. Насправді, це була не прохання, а бажання відродити колишню традицію. Ще в 1918 році існував план, який дозволив активно розвивати Союз, коли його підписали – не ясно, але датою вказана середина квітня.

Читайте також:
Євроліга 2017-2018

В майбутньому, як тільки затвердили День радянської науки, вибрали саме 15 квітня. З приводу сучасної дати, для неї визначили 8 лютого, це день народження РАН. Ще в 1724 році Петро І заснував Академію, яка була родоначальницею всього. Частково вчені відзначають свято в середині весни, в третю неділю місяця.

Як святкують росіяни?

З 1999 року свято відзначають саме 8 лютого. У 2019 році він припадає на п’ятницю, але не є вихідним. Без урахування того, що сучасний свято – наступник радянської дати, більшість вчених зазначають його в квітні, причини викладені вище. Шанувальники старого стилю відсвяткую дату в 2019 році 14 квітня. В цілому, всі офіційні заходи відбудуться в кінці зими.

Не варто думати, ніби День науки актуальне лише для РФ, схожий свято подобається й іншим країнам СНД. Україна відзначає його в травні, Білорусія в січні, а Казахстан в квітні.

День науки в 2019 році якого числа в Росії

Як святкують росіяни?

Що потрібно знати про всесвітній День науки?

Свято відзначають 10 листопада, це юна міжнародна дата, яка введена трохи більше 15 років, заснована в 2002 році. Проводиться під контролем ЮНЕСКО, до свята приєднується практично весь світ.

Що стосується Дня Дарвіна, він приурочений до праць відомого вченого, який зробив великий внесок у наукову сферу. Основне завдання заходу – популяризувати науку, залучити до неї максимальну увагу молоді, зацікавивши навіть школярів.

Яких традицій треба дотримуватися?

Вітчизняні чиновники приділяють максимум уваги свята, тому вручають науковим діячам дипломи і подяки, іноді присвоюють звання. Офіційний свято організовують у Кремлі, там відзначають кращі досягнення фахівців. Міністерство виділяє гранти на дослідження. Цікава традиція – проведення тематичних семінарів і конференцій, це своєрідна вікторина для навчальних закладів.

Читайте також:
Новорічний декор гірляндами: 50 ідей для дому

Крім того, для 8 лютого актуальні відповідні виставки, де показують кращі наукові фільми. На ТБ і радіо транслюють програми про відкриття, інтерв’ю з ученими, їх винаходу.

Якщо у вашому колі є люди, які присвятили життя науці, потрібно обов’язково їх привітати. Подарунок безпосередньо залежить від типу стосунків з адресатом. Можна вручити листівку, написати повідомлення, підготувати привітання попередньо. Нині актуальні соціальні мережі, де можна висловити всі свої почуття. Притому є можливість привітати абсолютно всіх, навіть передплатників, яких немає серед контактів. У тексті наголошується важливість наукових розробок, які позитивно впливають на життя людей. Науковий прогрес сприяє нових відкриттів, звершень наукових проривів!

День науки в 2019 році якого числа в Росії

Яких традицій треба дотримуватися?

Не секрет, що працівники наукової сфери завжди оригінально відзначають свято, намагаючись дотримуватися креативного сценарію. Зазвичай складається план дій, готуються унікальні номери. Буває так, що під час застілля приходять кращі ідеї. Кажуть, що вчені люблять жартувати один над одним, тому на столі замість чарок іноді розставляють пробірки.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021