День медика в 2018 році. Якого числа

Для того, щоб отримати більш детальне уявлення про свято і його колоритних традиціях, а також і дізнатися, коли в Росії відзначають День медика 2018, пропонуємо ознайомитися з нижчевикладеній інформацією.

День медика в 2018 році. Якого числа

ЗМІСТ
  • Короткий екскурс в історію
  • Якого числа відзначають День медика в 2018 році?
  • Традиції свята в Росії
  • Професія, гідна поваги

Короткий екскурс в історію

Це свято сягає своїм корінням в епоху СРСР, а точніше – в 1980 рік. Саме тоді, у перший день жовтня, Президією Верховної Ради було затверджено указ, що регламентує хронологію важливих державних дат. Так і виник День медичного працівника, який з тих пір щорічно відзначається кожну третю неділю червня.

Якого числа відзначають День медика в 2018 році?

День медика в 2018 році. Якого числа

Враховуючи плаваючий календар свята, День медичного працівника не має чітко фіксованої дати. Незмінними залишаються тільки місяць і день тижня. Таким чином, привітати представників цієї благородної професії, висловити їм подяку і підкреслити їх важливість у житті кожного росіянина можна буде 17 червня 2018 року.

Варто нагадати і про те, що це свято стосується не тільки лікарів та медсестер, але також і тих людей, без чиєї допомоги неможливо уявити ефективне функціонування системи охорони здоров’я. До цього переліку належать:

  • технологи та інженери;
  • діагностики та лаборанти;
  • диспетчери екстрених служб швидкої допомоги
  • розробники нового медичного обладнання.

У День медика не варто забувати і про санітарів, які дбають про чистоту в лікарнях і поліклініках, від якої залежить не тільки комфорт пацієнтів, але і загальний стан їх здоров’я.

Читайте також:
Жартівливий гороскоп на 2019 рік для всіх знаків зодіаку

Традиції свята в Росії

День медика в 2018 році. Якого числа

Численні джерела свідчать про те, що професія лікаря є однією з найбільш давніх в історії людства. І це не дивно, адже у всі часи люди відчували потребу в різних медичних послугах. Ця тенденція спостерігається і в наші дні. Лікарі приймають безпосередню участь в процесі народження дитини і допомагають підтримувати здоров’я людини протягом всього його життя, аж до глибокої старості.

Сьогодні в Росії існують два почесні звання, якими щорічно нагороджуються найбільш видатні діячі вітчизняної медицини: «Заслужений лікар» та «Заслужений працівник охорони здоров’я».

Перша урядова нагорода присуджується лікарям, які мають багаторічний стаж роботи не менше 15 років) у сфері медицини, володіють відмінними професійними навичками і бездоганним послужним списком.

Другим званням нагороджуються ті працівники охорони здоров’я, які повністю присвятили себе улюбленій професії, мають особливі знання і досвід в області медицини, розробили нові концепції лікування різних захворювань і виявили видатні здібності на трудовій ниві.

Як правило, нагородження кращих медиків країни відбувається в процесі урочистих заходів державного рівня. Нерідко подібні акції проходять в рамках святкових концертів і транслюються на центральних каналах російського телебачення.

Незважаючи на багаторічну історію свята, він не має єдиних традицій для всієї країни. У кожному окремому регіоні, в кожному лікарському колективі його відзначають згідно з місцевим регламентом. В основному, урочисті заходи, присвячені Дню медицини, включають в себе корпоративні збори і концерти, на яких звучать щирі вітання на адресу кращих медпрацівників року.

Професія, гідна поваги

Підводячи підсумки, можна сміливо сказати про те, що праця лікарів – це не просто звичайна повсякденна робота, але, насамперед, – служіння на благо людям. Люди в білих халатах щодня і невпинно борються з різними недугами, захищаючи найбільшу цінність, яка є у людини – її життя та здоров’я. Високий професіоналізм і вірність своїй справі – головні відмінні якості, якими повинен володіти кожен лікар. Адже саме ці важливі фактори є запорукою одужання мільйонів громадян нашої країни і їх повернення до повноцінного й активного життя.

Читайте також:
Фільм Ворон (2019 р.)

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021