День батька в Росії в 2019 році: якого числа | міжнародний

День батька – новий для нашої країни свято. Хоча в багатьох країнах світу відзначається вже не одне десятиліття, а на своїй батьківщині – США – вже більше ста років поспіль. Створений для того, щоб підкреслити роль папи в житті кожної людини, не важливо, дитини або дорослого, це свято відрізняється багатою історією та цікавими сформованими традиціями.

День батька 2019

Питання про те, якого числа День батька, виникає щорічно. Причина? У кожній країні для цього свята встановлена своя дата. Ряд держав дотримується американської традиції відзначати День у третю неділю червня. До них належать країни-сусіди США по континенту, країни Південної Америки, частина Європи, деякі острівні держави – всього близько тридцяти. Багато об’єднали світський і релігійний свято, наприклад, в День святого Йосипа (чоловіка Пречистої Діви Марії, матері Христа) – 19 березня — святкують його в Італії, Іспанії, Португалії. У Німеччині батьків шанують у Вознесіння, тобто дата у свята «плаваюча». У Бельгії, Єгипті, Сирії, Польщі та багатьох інших країнах святковий день припадає на червень, правда, на різні числа. Австралія, Україна, країни Прибалтики та Скандинавського півострова воліють відзначити цей день осені, а Таїланд і Болгарія – взимку. А коли відзначається День батька в 2019 році в Росії?

День батька в Росії в 2019 році: якого числа | міжнародний

Відповідь на це питання дещо складніше, ніж здається. Справа в тому, що в нашій країні він поки ще не входить в список офіційних святкових днів. Але ж для того, щоб порадувати своїх тат, офіційного дозволу влади не потрібно, чи не так? Безліч міст готуються відзначити День батька в 2019 році з великим розмахом – під керівництвом мерії та міської адміністрації, за участю різних громадських об’єднань і з залученням у святкуванні як можна більшого числа городян. І все це третє за рахунком червневе неділю.

Читайте також:
Mazda 2 2018 року вся інформація і фото

Історія

Поява Дня батька – це історія любові до батьків, уособлення поваги і вдячності всім батькам спочатку Америки, а позику та світу. Починалося все так.

У далекому 1910 році Сонора Додд, в дівоцтві Смарт, проживає в містечку Споукейн, вирішила висловити вдячність своєму татові. Після смерті матері саму Сонору і п’ятеро її братів виховував Вільям Джексон Смарт – один, без допомоги рідних. Він навіть не став одружитися повторно, щоб полегшити собі догляд за дітьми (у ті часи це було звичайною справою). І, треба сказати, виховав Смарт своїх дітей гідно – так, що його улюблениця-дочка зважилася на публічне визнання його заслуг. Сонора звернулася до прихожан своєї церкви з пропозицією провести в містечку захід, присвячений всім чоловікам, в самоті растящим дитини. Звичайно ж, сусіди підтримали її благе починання. Наступним кроком було звернення до мера Споукейна – за допомогу в організації свята. Спочатку планувалося зазначити його в день народження Вільяма Смарта – 5 червня, проте з ряду причин (в сучасній версії – не встигали підготувати), свято перенесли на 19 червня 1910 року.

День батька в Споукейне став щорічним масштабним заходом, настільки популярним, що його підхопили спочатку сусідні міста, а потім і весь штат Вашингтон. А через п’ять років, в 1924 році, важливість цього заходу оцінив Келвін Кулідж, колишній на той момент президентом країни. У 1956 році ідея зробити свято була підтримана національним Конгресом, але відповідний указ був підписаний тільки в 1966-му. Правда, і це ще не все – в число державних він потрапив лише 1972-му, коли Річард Ніксон вніс корективи в офіційний перелік значущих для Америки подій. Так спочатку в США, а потім і у всьому світі важливих для батьків дат стало дві – День матері і День батька.

Читайте також:
Створюємо малюнок Нового Року

День батька в Росії в 2019 році: якого числа | міжнародний

Традиції

Традиції свята практично однакові у всіх країнах – адже любов до тата відчуває кожен, незалежно від того, де він проживає. Дарувати подарунки, квіти і листівки, батьків водити в ресторани, присвячувати їм вірші і пісні, словом, всіляко демонструвати свою любов, повагу і вдячність – саме так проводять свято більшість людей світу.

У числі найбільш помітних і зворушливих традицій – звичай приколювати квітка до одягу, найчастіше до коміра або нагрудній кишені. Колір бутона говорить про те, жива людина чи ні: якщо квітка червоний, то у головного героя свята – тата – все в порядку, якщо ж квітка білий, носій його тужить за померлим.

У нашій країні з 2014 року щорічно проводиться «ПапаФест» — веселий фестиваль, де всіляким чином вшановують батьків: в їх честь грає музика, з їх участю проходять змагання і конкурси, їх вітають офіційні особи з трибун і відомі артисти зі сцени.

Дивіться відео про міжнародний День батька:

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022