День бабака в 2018 році. Якого числа

Зводити здібності та поведінкові особливості тварин в культ прийнято у багатьох народів світу. Деякі особи вважаються справжніми фахівцями-метеорологами. Ритуал передбачення погоди по сей день практикується американцями і канадцями в рамках масових гулянь, присвячених Дня бабака. В Росії цю роботу виконують також їжаки. Дізнатися, якого числа будити оракулів в 2018 році і як зрозуміти їх прогнози, допоможуть знання звичок і розуміння суті звичаю, а також цікаві факти про свято.

День бабака в 2018 році. Якого числа

ЗМІСТ
 • Чотирилапі синоптики
 • Легендарна подія на «Індичої горі»
 • Дня бабака бути!
 • Якого числа прийде весна в 2018?
 • Пізнавальні факти

Чотирилапі синоптики

День бабака в 2018 році. Якого числа

Звичай запитувати про примхи погоди тотемного звіра йде корінням далеко в минуле. Завели його єгипетські землероби. Їм не терпілося дізнатися, коли прийде весна і якого числа приступати до посівної. Пізніше ритуал перейняли римляни. Тільки вибір і тих і інших припав не на бабака, а на їжака. Колючему синоптика присвятили святкову дату і з радістю вдавалися до його послуг.

Набагато пізніше прикмету взяли на замітку в Німеччині. Тут амплуа головного глашатая погоди дісталося борсука, а торжество разом переселенцями перекочувало в 18 столітті до берегів Нового світу. У тутешній Пенсільванії мігрантам припали до серця бабаки, а широку популярність повір’ям принесла жарт в пресі.

Легендарна подія на «Індичої горі»

День бабака в 2018 році. Якого числа

Більш ніж столітня історія Дня бабака сповнена знаменний моментів. Всесвітню славу принесла свята знаменита комедія з Біллі Мюррей і Енді Макдауелл, але навіть вона не розповість про те, які події лягли в основу забавною традиції.

Читайте також:
Місячний календар на Лютий 2019 року

Справа була в містечку Панксатоні. Йшов 1886 рік. 2 лютого жителі прочитали в газеті замітку про швидке закінчення зими. Автор поділився з читачами трьома важливими фактами:

 • День бабака настав.
 • Гризун побачив свою тінь і не спасував.
 • Скоро весна.

Повідавши громадськості про новоявленому метеоролога, кореспондент Клаймер Фрис вказав місце його перебування – Індича гірка. Невдалий жартівник навіть не припускав, який ажіотаж викличе його розіграш. Рівно через рік 2 лютого в околицях пункту проживання гризуна зібралися майже всі жителі міста, щоб довідатися про те, якого числа чекати приходу весни. Репортеру довелося продовжити ініціативу, оголосивши панксатонцам про створення Клубу бабака. Суспільний інтерес розпалив міська влада. В зазначеній місцевості поселили огрядного ясновидця Філа, побудувавши для нього затишний будиночок, а населений пункт перейменували у «Всесвітню столицю погоди».

Дня бабака бути!

День бабака в 2018 році. Якого числа

У вчених є кілька гіпотез стосовно того, які історичні факти лягли в основу народних гулянь північних американців і канадців, а також усіх шанувальників природного метеорології:

 • Єгипетський і римський «День їжака».
 • Перетин з християнським Стрітенням.
 • Повадки «лісового бабака».

Ссавці Marmota monax мешкають на території, що пролягає від зеленого пограниччя Канади до Аппалачів. Зимова сплячка звірка триває довше, ніж у його родичів з-за щорічного 12 км. зміщення дати пробудження. У центральній Пенсільванії вона припадає якраз на другу добу лютого.

У 2018 році свято випадає на п’ятницю. В Росії воно не належить до офіційних, так і прогнози гризуна навряд чи застосовні в реаліях неосяжної країни, однак надати честь правдивого синоптика непогана ідея проведення часу на природі. Адже саме всенародна любов подарувала йому особливий статус.

Якого числа прийде весна в 2018?

День бабака в 2018 році. Якого числа

Церемонія, що дозволяє дізнатися про настання відлиги проста і нехитра:

 • виманити бабака з норки/будиночка;
 • простежити за його поведінкою;
 • влаштувати пишні гуляння.
Читайте також:
Що одягнути на корпоратив 2019, фото ідеї для офісу та ресторану

Якщо тварина намагається сховатися назад, значить зима триватиме ще півтора місяця. Бадьорий поведінка означає, що весна на носі. Незалежно від прогнозу, прийнято радіти, вихваляти гідності харизматичного провісника погоди і брати активну участь в цікавому заході.

Пізнавальні факти

Тип святанароднийЗначенняперша зустріч весниРік заснування свята1886Дата2 лютогоТрадиціїворожіння за поведінкою бабака про характер і швидкості настання весни, гуляння в місцях проживання твариниПерший бабак-метеорологПанкссутонський ФілІмениті гризуни-провісники з СШАВиартонский Віллі, Стейтен-айлендскій Чак, Шубенакадский Сем, Бальзакській Біллі, Бабак Джиммі, Генерал Борегард ЧиЗнамениті бабаки РосіїКузбасский Кузя, Пітерський сурок-бабак Фрол, Самарські Єва і Іван, Липецький Хлопчик

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021