Благовіщення 2018 року. Якого числа у православних

За церковним календарем Благовіщення 2018 припадає на останній тиждень Великого православного посту. Для того, щоб визначити точну дату цього світлого свята, а також дізнатися про його історичні витоки, пропонуємо ознайомитися з викладеними нижче даними.

Благовіщення 2018 року. Якого числа у православних

ЗМІСТ
 • Історія і значення Благовіщення
 • Якого числа відзначають свято Доброї новини?
 • Традиції святкування Благовіщення
 • Народні прикмети
 • Святкові приготування

Історія і значення Благовіщення

Благовіщення 2018 року. Якого числа у православних

Основним документальним джерелом, що оповідає про поблажливість Благої вісті Марії, є Біблія. Текст Священного Писання говорить про те, що в той час вона була звичайною дівчиною з Назарету, провідною цнотливий і аскетичний спосіб життя. До 14-річного віку Марія виховувалася і несла служіння в місцевому храмі. Згодом перед молодою назаретянкой постав вибір: вийти заміж, або назавжди залишитися дівою, присвятивши все своє життя молитов і поклоніння Богові. Марія вибрала другий варіант, проте, священнослужителі вирішили інакше. Вони заручили її з 80-річним Йосифом, який до весілля зобов’язаний був берегти її чистоту і непорочність. Саме в дні проживання Марії в будинку майбутнього чоловіка дівчині явився архангел Гавриїл, який повідомив їй радісну звістку про те, що вона обрана Всевишнім і незабаром народить Сина Божого. Будучи непорочної, Марія зачала від Духа Святого і в належний час на світ з’явився хлопчик, якого нарекли Ісусом.

В даний час на місці зустрічі Марії з архангелом Гавриїлом стоїть храм, до якого щорічно здійснюють паломництво мільйони християн з усього світу, а саме та подія, описане в Біблії, стало святковим і отримало назву Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Читайте також:
Модні чубчики 2018 краща фото добірка

Якого числа відзначають свято Доброї новини?

Перші відомості про вшанування церквою Благовіщення сягають своїм корінням до IV століття від Різдва Христового. Датою свята у православних християн всього світу є 7 квітня, за Юліанським календарем – 25 березня.

Традиції святкування Благовіщення

Благовіщення 2018 року. Якого числа у православних

Багато народів нашої планети відзначають цю дату по-різному, а в деяких регіонах світу це свято обросло безліччю язичницьких повір’їв і прикмет.

У Росії самою старою традицією свята є приготування Благовіщенської солі, яка згідно з віруваннями наших предків, мала цілющі і навіть чудодійні властивості. У давнину таку сіль обпалювали в глиняній печі. В наші дні господині використовують для цієї мети звичайну духовку. Після розжарювання сіль охолоджували і зберігали в затишному місці, застосовуючи її виключно при необхідності.

Крім того, вважалося, що в цей день джерельна вода володіє особливими якостями. Умиваючись їй, люди вважали, що таким чином, змивають з себе всі хвороби і негатив, що накопичився за весь попередній рік.

Найбільш поширеним звичаєм на Благовіщення було паломництво по монастирях та іншим святим місцям. Як правило, ця традиція була популярна серед православних віруючих. Ті, хто не мав можливості зробити подібну подорож, відвідували місцеві церкви, беручи участь у хорових та молитовних богослужіннях. У католиків в цей день було прийнято відвідувати родичів і приймати у своїх домівках гостей.

На Благовіщення Пресвятої Богородиці, як у дні релігійних свят, заборонялися будь-які побутові та сільськогосподарські роботи. Особливо, суворо заборонялися займатися будівництвом, вигоном худоби і рукоділлям.

Народні прикмети

Благовіщення 2018 року. Якого числа у православних

Крім данини церковним традиціям, наші далекі предки приділяли окрему увагу різним побутовим і природним прикметами:

 • характерний іній і туман були провісниками багатого сільськогосподарського врожаю;
 • дощ обіцяв рибалкам рясні улови протягом року;
 • тепла ніч була ознакою ранньої весни;
 • морозний день обіцяв хороший збір ярих культур;
 • сніг на даху говорив про те, що холоди протриматися до Юр’єва дня (6 травня);
 • приліт кряків і куликов віщував швидкий прихід справжнього літнього тепла.
Читайте також:
Капітан Марвел – фільм 2019 року: огляд, дата виходу, трейлер

Побутові прикмети були наступними:

 • брати в борг на Благовіщення – до проблем зі здоров’ям;
 • розчісувати волосся – до негараздів у будинку;
 • одягти нове вбрання у свято означало втратити матеріального благополуччя.

Заслуговує уваги і той факт, що найбільш сприятливим цей святковий день був для кишенькових злодіїв, так як крадіжка дрібниці на Благовіщення було цілком доброю прикметою, яка обіцяла злодюжкам удачу і везіння протягом всього майбутнього року. На думку багатьох сучасних віруючих, ця традиція є сумнівною і, більш того, неприпустимою в церковній громаді, так як злодійство в християнстві розуміється і вважається смертним гріхом.

Святкові приготування

Благовіщення 2018 року. Якого числа у православних

Одним з невід’ємних правил в день Благовіщення є суворе обмеження повсякденного раціону віруючих. У зв’язку з тим, що дата свята припадає на Великий передвеликодній піст, не рекомендується вживати в їжу такі продукти:

 • м’ясні, рибні та грибні страви;
 • картоплю і круп’яні каші;
 • овочі та фрукти в будь-якому вигляді;
 • лаваш, здобний і прісний хліб;
 • киселі та узвари із сухофруктів.

Допускалося вживання в їжу простих і нежирних страв, приправлених невеликою кількістю спецій і солі.

Крім того, на Благовіщення не заохочуються: переїдання, гучні застілля з алкогольними напоями, лихослів’я і будь-які дії, які можуть образити ближнього.

Відео

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021