Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

При згадці водню в якості палива деякі люди можуть згадати про німецькому дирижаблі Гінденбурга, який згорів над штатом Нью-Джерсі, США в 1937 році. Цей автомобіль може розігнатися до 179 км/год, причому до 100 км/год машина розганяється за 9.6 секунд і, найголовніше, вона здатна проїхати без додаткової заправки 482 км. Ультрасучасні баки з вуглецевого волокна заповнюються приблизно за десять хвилин. Проте конструктори Toyota Mirai запевняють, що на даному автомобілі така ситуація зведена нанівець завдяки куленепробивним резервуарів, в яких розміщені водневі паливні елементи. Тому у звичайного бензинового бака набагато більше шансів бути підірваним в результаті ДТП.

Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

  • Toyota RAV4 2018 року характеристики фото
  • Toyota Camry 2018 року характеристики фото
  • Toyota Land Cruiser Prado 2018 року характеристики фото
  • Toyota Prius 2018 року характеристики фото

Інтер’єр Toyota Mirai 2018 року фото

Цікаво чому у Mirai, так скажемо, специфічний дизайн? Відповідей відразу декілька. По-перше, східне і європейське уявлення про красу завжди відрізнялося. По-друге, головним завданням зовнішності Mirai було підкреслити те, що це абсолютно особливий, не схожий на всі інші автомобіль. А по-третє, дизайн був вторинним від компонування. Адже важливо було зуміти вмістити силову установку електромобіля в габарити середньорозмірного седана. Адже довжина Toyota Mirai – 4,89 м, що практично як у Toyota Camry. Прогрес у розробці та розвитку паливних елементів дуже вражає. За 7 років FCV блок зменшився в розмірі на 58%, став легше майже в половину (56 замість 108 кг) при цьому додав потужності в 26%. А питома потужність покращилася в 2,2 рази Якщо ви боїтеся за надійність водневого бака, то знайте, що випробовували їх безжально. Що тільки не творили. Їх кидали, били на краштест з зусиллям 150 тонн, перевіряли подвійним тиском закачування і навіть стріляли в них з рушниці Хоч ДВС і немає, але підкапотний простір зайнято. Там знаходиться блок управління электропотоками і блок силової електроніки Після недовгих оглядин під холодним гамбурзьких дощем сідаю за кермо. І хоча незвичайного в Mirai всього і багато, але по салону цього не скажеш. Трохи химерний дизайн – ось, мабуть, і все. Навіть незвичайний алгоритм селектора АКП не новий. Такий же точно у Prius. Так що, включаю Drive і поїхали.

Читайте також:
Toyota RAV4 2018 року характеристики фото

Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

Технічні характеристики Toyota Mirai 2018 року

В управлінні машина не відрізняється від гібридів Toyota і Lexus. Такий же мовчазний старт, та ж млявість педалі гальма на малих ходах. Адже спочатку підключається рекуперація, і лише потім прихоплюють колодки. Тяга нормальна. Хоча технічні характеристики Мігаі не так щоб вражали, але для буднів їх, що називається – за очі. Спочатку здавалося, що 155 коней і максимальна швидкість під 190 км/год на автобанах будуть скромноваты для авто вагою під дві тонни. Але про це швидко забуваєш. По трасі машина йде 150-170 км/год, залишаючи запас тяги під ногою. Чи треба більше? Точно не в цей день з проливним дощем. При маневрах не відчувається що машина важка. На ходу розсіюється увагу при погляді на панель приладів. Можливо це справа звички, але цифр і значків забагато. Та й зручність центральної консолі з дрібними кнопками залишає бажати кращого. Хоча на вигляд — дуже навіть передового Система регулювання температури в клімат-контроль запозичена у Lexus IS. Достатньо як в смартфоні провести пальцем по сенсорній смузі та налаштування клімату змінюється В управлінні Mirai мабуть навіть більш приємна і проворна ніж аналогічна за габаритами Camry. Споряджена маса мала – 1850 кг Однак при маневрах цього не особливо відчуваєш, адже за рахунок низького центру ваги авто дуже стійке. Бак, акумулятори розташовані не високо. Хоча нікель-магнієва батарея розташована не так вже низько – за спинкою заднього сидіння. До речі, самі заждние сидіння розділені високим підлокітником з великою нішею всередині. Так що Mirai – суто чотиримісний.

Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

Виробництво водню для Toyota Mirai 2018 року

Ще однією проблемою таких машин є виробництво водню, так як це досить проблематичне захід. Найбільш поширений метод називається паровий реформінг. Він полягає в тому, що пара змішується з природним газом, потім нагрівається до певної температури з наступним додаванням каталізатора, такого як нікель, в результаті чого виходить водень і моноксид вуглецю (отрутний газ). Близько 95 % водню в світі виробляється цим шляхом. На жаль, це не екологічно чистий процес, тому що результатом є і побічні продукти. Таким чином, хоча сам по собі водень в автомобілі не забруднює навколишнє середовище, виробництво цього палива буде забруднювати наш з Вами повітря. В результаті навіть захисники автомобілів на водневому паливі зізнаються, що виробництво водню буде забруднювати навколишнє середовище в кращому випадку як автомобілі на бензинових двигунах, а в гіршому – значно більше. Вчені розробляють «зелені методи виробництва водню, такі як вилучення водню з кукурудзяного лушпиння або використання вітряних турбін для живлення електролізу води.
В даний час не було придумано екологічно чистих і досить ефективних методів виробництва водневого палива для щоденної заправки мільйонів автомобілів. Звичайно ж, шанувальники автомобілів, що працюють на водневому паливі, непохитні: вони впевнені, що ми повинні просуватися вперед, бо наше майбутнє залежить від роботи автотранспорту, який не буде заподіювати шкоди нашій планеті.

Читайте також:
Нові моделі Mercedes-Benz 2020-2021 року: фото та ціни новинок

Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

Ціни на Toyota Mirai 2018 року

Одних тільки гібридів Toyota продала вже більше 8 мільйонів штук! І ось я стою поруч із серійним зразком електромобіля на водні. Джерелом енергії для електромотора в цьому автомобілі є не заряд батареї, а паливні елементи. У них водень і кисень вступають в реакцію, при якій виділяється електроенергія. Відходом такої реакції є звичайна вода. Серійним виробництво Mirai поки можна назвати з натяжкою. Машина проводиться на тій же стрічці конвеєра в японському Motomachi, Toyota Центр, де проводився суперкар Lexus LF-A. тобто, мова про високоточному та технологічному, але дрібносерійному виробництві. Зараз потужність виробництва Mirai становить близько 700 авто в рік. Але вже до 2017 року планується довести його до 3000 авто/рік. Такий малий тираж частково пояснює і високу вартість машини. Так в Європі один Mirai обійдеться близько 66 000 євро. Це без урахування державної підтримки і компенсації. У США при підтримці уряду, приміром, вартість Mirai становить куди більш скромні $45 000. Але й європейська ціна не така вже й страшна, якщо врахувати, що авто буде не просто продаватися, а передаватися у 4-річний лізинг з місячним внеском у Британії 600-700 фунтів, в Данії 1050 євро, а в Німеччині 1200 євро.

Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

  • Toyota Venza 2018 року характеристики фото
  • Toyota CH-R 2018 року характеристики фото
  • Toyota Highlander 2018 року характеристики фото
  • Toyota Yaris 2018 року характеристики фото
  • Toyota Corolla 2018 року характеристики фото

Тест-драйв автомобіля Toyota Mirai 2018 року

Раніше не доводилося бувати в Гамбурзі. І вибір саме цього місця для тіста здавався дивним. Адже на роль автомобільного серця Німеччини завжди претендували Мюнхен, Штутгарт, ну, в крайньому випадку, Франфурт. А тут – Гамбург! Виявилося, що великий портове місто в якості тесту серійного водневого автомобіля був обраний не випадково. Саме це місто – негласна столиця зелених технологій Німеччини. Тут маса рішень спрямована не лише на підтримку чистоти і порядку, а й раціонального використання ресурсів. Навіть таких, як вітер. Десятки найпотужніших вітрогенераторів розташовані в полях і навіть прямо у водах Ельби. Громадський транспорт в місті переведений на електрику, а програма впровадження автобусів на паливних елементах вже стала буднями. Саме тому у місті вже існує своя мережа водневих автозаправок. До речі, водень для них добувається шляхом електролізу (розщеплення води на кисень і водень під впливом електричного струму) прямо в центрі міста, де розташований невеликий водневий «заводик». Але повернемося до винуватця поїздки. До показу свого електромобіля на паливних елементах Toyota йшла, методично розвиваючи екологічні технології. Від першого покоління моделі Prius з гібридною силовою установкою в далекому 1997 році до нинішньої Mirai, яка, безсумнівно, є втіленням автомобільного майбутнього компанії. До речі, Mirai по-японськи якраз і значить – майбутнє. А вже те, що розвиток таких технологій визнано ринком, оскаржувати було б складно.

Читайте також:
Toyota Land Cruiser 2020 - він вам не паркетник, він - новий крузак.

Toyota Mirai 2018 року характеристики фото

Джерело

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022